Sassiläinud juriidikalõngakerad ehk Rita Holmi ja Robert Sarve seksiperestroika ümber toimuvast

Arvamus,
- Updated
©Erki Evestus
Kohtusse kaebamine on muutumas nende relvaks, kes oma tegevust kahtlejatele ja kriitikutele teisiti selgitada ei suuda.

“Pakkusin alljärgnevat ERR portaalile, sain vastuseks juba tavaliseks saanud “aitäh, aga me ei võta seda lugu avaldamiseks”. Selline on siis sõnavabadus demokraatlikus Eesti Vabariigis.

Miks ajakirjandus ei taha oma lugejatele meie elust ja inimeste muredest ausat ja objektiivset informatsiooni vahendada? Miks ta järjekindlalt blokeerib konservatiivset sõnumit?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kus siin see VÕRDSUS on, mille eest nii ennastsalgavalt võitlevad sotsiaalministeeriumi ebaseadusliku rahaga palgatud strateegilised partnerid?

Mis on juhtunud meie hariduse ja õiguskaitse süsteemidega? Kuhu on kadunud meie riigiametnike õiglustunne ja südametunnistus?

Rita Holm on Robert Sarve abiga oma seksiperestroika kriitikutele sõja kuulutanud. Andke andeks, aga see on nii absurdne, on raske uskuda, et see toimub päriselt, tänapäeval, ühes tsiviliseeritud demokraatlikus riigis.

Kuidas oleks, kui ajalehes ebasoodsa hinnangu osaliseks saanud näitleja või lavastaja kaebaks teatrikriitiku kohtusse ja nõuaks temalt “mainekahju” ja tervisehäirete tekitamise eest raskeid rahasid?

Ma saaksin isegi aru, kui nad oma rahanõudeid läkitaksid nendele, kes nokulaulule ja unnutamisele tõesti liiga räigelt reageerisid, teda isiklikult inetute sõnadega sõimates.

Muidugi tuleks avalikkuses jääda mingitesse piiridesse ja mitte oma esimest vihasööstu kommentaarisse jäädvustada. Aga Sarv olevat teele saatnud SADU ähvarduskirju, nõudes tuhandeid eurosid isegi täiesti viisakate, aga negatiivsete kommentaaride eest! Kui sulle ikka nokulaul ei meeldi, siis maksa!

Mis õigus on üldse ühel advokaadil saata inimeste meiliaadressidele tohutu arv rahanõudeid ja see raha ka ärahirmutatud ohvritelt sisse kasseerida? Kas see pole sulaselge väljapressimine?

Kas tõesti inimestelt hirmutamise abil raha väljapressimine on meil nüüd koguni seaduse ja kohtu kaitse all?

Õigesti tegid need, kes ei maksnud, kes olid nõus kohtusse minema. Isegi siis, kui ka kohus neile ülekohut teeb.

Kohtuprotsessid annavad kurjadele kommentaaridele tunduvalt pikema ea ja suurema populaarsuse, võimendades neid mitmekordselt. Ja kohtualustele annavad nad teatava märtri ja sõnavabaduse piirajate vägivalla ohvri oreooli. Ning tekitavad loomulikult neid kurje kommentaare tohutus koguses juurde, sest ilmselge ülekohus solvab inimeste õiglustunnet ja ajab nad vihaseks.

“Solvajate” halastamatu kohtussekaebamine võib rahanõudjale igaveseks külge jääda. Kes see ikka sooviks tegemist teha inimesega, kes võib sind iga hetk kohtusse tirida? Nii et kui keegi Rita Holmi ees mõne ukse kinni lõi, siis ikka tema ise.

Robert Sarv räägib oma ähvarduskirjas sadadest kurjadest kommentaaridest. Et pea igal pool, kus on tema kliendist juttu, on “näha midagi negatiivset, solvavat, au teotavat”. Teisal tunnistab ta, et “klient sattus üleüldise solvangute ja laimu laviini alla”. Ja seda väidetavalt ilma “objektiivse põhjenduseta”.

Kas meil on tõesti sadu õelaid ja pahatahtlikke inimesi, kes vaest Rita Holmi ülekohtuselt sõimavad?

Äkki tuleks siiski püüda mõistusega analüüsida, millest nii suur vastuseis tekkis? LGBT ideoloogia, mida Holm toetab ja levitab, ja mis kahtlemata on ka tema koolituse ainsaks aluseks, – ei ole meie inimeste enamikule vastuvõetav, samuti laste liiga varajane seksualiseerimine.

Ja tunnistagem ausalt, see jutt, mis ta lastele rääkis, ja paljusid jahmatanud lauluke – ei olnud just kõrgel “kunstilisel” tasemel.

Tuleb vahet teha õela pahatahtliku põhjendamatu tigeduse ja inimeste õiglase viha vahel. Iga normaalne inimene astub lapse kaitseks välja, kui näeb, et talle tehakse liiga. Ja võhivõõra inimese sündsusetu sissemarssimine lapse intiimsfääri teeb lapsele liiga, see on ilmselge.

Sexpo ja LGBT ideoloogia ei ole mitte meie rahvale ülimaks autoriteediks, nagu see näib olevat Rita Holmile! Vastupidi: enamusele on see vastuvõetamatu.

Kes läheb lahingusse traditsiooni ja kehtiva kultuuri vastu, sel peab vähemalt jätkuma julgust ka vastaste lahing ausalt vastu võtta! Ja kui need vastased on tema meelest “eelmisse sajandisse kinnijäänud tagurlased”, siis: kui see tõepoolest nii oleks, kas tõesti see on kuritegu, mille eest inimeselt tuleb kohtu kaudu raha nõuda??

Kui Rita on neist targem, siis ta ju võiks neid “tagurlasi” ka sõbralikult valgustada? Miks ta nad vaikima sunnib? Tekib kahtlus, et tema töö ei ole ikka nii “tänuväärne”, nagu Sarv arvab.

Advokaat peaks oskama asju näha objektiivselt, mitte ainult oma “kliendi” silmade läbi. Kõik tema süüdistused on laest võetud, kunstlikult kokku klopsitud. Seaduski on otsitud, sest meie kriminaalkoodeksis ei ole kuriteona märgitud ei solvamist ega laimamist. Nii võlaõigusseadus kui kujutletud “mainekahju” on ju vaid kavalad ettekäänded raha väljapressimiseks. “Kuriteo koosseisu”, kui kasutada kohtukantseliiti, üheski netikommentaaris ju ei ole.

Netikommentaar, eriti veel sotsiaalmeedias, ei ole “faktiväide”, vaid inimese hetkereageering mingile avalikule tegevusele või kusagil avaldatud mõttele, mis on temale vastuvõetamatu!

Kiirelt kirjutatud kommentaar on tundeväljendus, mitte arvamusartikkel, see sünnib spontaanselt. Kuidas saab kohtunik arutada ja hukka mõista mingit tundeväljendust, mille tingis kohtussekaebaja ENDA avalik tegevus?

Ainus asi, mida üks tark kohtunik sellisel protsessil teha võiks, on öelda sellele, kes Rita kohta mingit inetut sõna kasutas: “Ära enam nii tee, püüa viisakamalt väljenduda.”

Sarv kirjutab: “Teie õigusvastase tegevuse eesmärk on olnud panna keskmine kõrvaltvaataja kahtlema kliendi kõlbelisuses ning moraalsuses.”

Netikommentaar ei ole “õigusvastane tegevus”, meil on ametlikult kehtiv sõnavabadus. Kommentaarium on kõigile avatud, keegi ei ole sinna vägisi sisse trüginud. Ka ei ole meil kehtestatud kommentaaride üle ametliku tsensuuri.

Ja kes on “keskmine kõrvaltvaataja”? Kas sel keskmisel kõrvaltvaatajal endal ei ole mõistust ega hindamisvõimet, et ta võtab automaatselt mingi eelkirjutatud kommentaari endale absoluutseks tõeks? Iga mõistusega inimene, kulla Sarv, loob ISE oma hinnangu.

Iga keskmine kõrvaltvaataja teeb oma järeldused Rita Holmi käitumisest, mitte teiste kommentaaridest! Nendega võib ta ainult kas nõustuda või neile vastu vaielda. Ja seda ta teebki, aga ikka OMA mõistust mööda.

Mitte ühegi kommentaatori eesmärk ei ole olnud see, mida Sarv neile külge kleebib. See on tema väljamõeldis. VALE, järelikult. Kuri kommentaar sünnib hetkevihast, sel ei ole mingit salakavalat “eesmärki”, see on hetkereaktsioon kellegi tegevusele, mis kommentaatorile tundub sündsusetuna või kahjulikuna.

Me ju näeme, et need, kes peaksid meie lapsi kaitsma ohtlike võõrideoloogiate eest, milegipärast ei tee seda, miks me siis ise ei või neid kaitsta?

Haridusministeeriumist ei ole tulnud mitte mingit hinnangut Rita Holmi lasteaialaste seksiõpetuse kohta!

Ometi oleks haridusministril võimalus kogu see karussell seisma panna, kui ta selgelt, meie traditsioonist ja kultuurist lähtudes lihtsalt keelaks laste liiga varajase seksualiseerimise! Ja annaks sellega “amnestia” kõikidele Sarve ja Holmi ohvritele.

Ka sotsiaalministeeriumi kallihinnalised “strateegilised partnerid” on kenasti vait, sest nemad teevad meil ju tegelikult sedasama “tänuväärset tööd”, mida Rita Holm (Robert Sarve meelest) lasteaias tegi.”

Malle Pärn, kolumnist

14 commentsOn Sassiläinud juriidikalõngakerad ehk Rita Holmi ja Robert Sarve seksiperestroika ümber toimuvast

 • Avatar

  Puberteedieelikutele nokulaulu laulja kõlbelisuses tulebki kahelda.

 • Avatar

  Ükski normaalne- aus ja julge kohtunik, ei võtaks selliseid asju menetleda. Kindlasti on absoluutne enamus sellistest ‘nõudmistest’ lihtsalt hirmutamise peale rajatud väljapressimine. Ei saa siinjuures tähelepanuta jätta asjaolu, et advokaat Sarv on ise kohtu all süüdistatavana suures ulatuses rahapesus.- miks ta litsentsi ei ole peatatud!?- on ikka elu siin Eestis!

 • Avatar

  Sai kommentaare vaadatud delfis ja õhtulehes, positiivseid oli silma järgi mingi paar protsenti. Minuarust see näitab suhtumist selle nokulaulu kohta. Nii võib terve kommentaariumi korraga kohtusse kaevata. Absurd.

 • Avatar

  P-Leppikule. Täiega nõus. Seda peegeldab ka otsus määrata Haridus-ja noorsooameti juhiks megapalka nõudev ilma pedagoogika hariduseta ärijuht. Raha ja raha muu ei ole meil enam väärtuseks. Või impordidtud arusaamatud ja põhjendamata seisukohad. Miks ei eesti inimesed oma tõekspidamiste järgi eleda ja lapsi kasvatada- Advokaadi seisukohad on teada : Raske raha teen kõike , sellest annab tunnistust nende tunnitasu ja tihti seaduslikult põhjendamata abi.

  • Avatar

   Advokaatidest ka.
   Siinsamas väitis üks advokaat, et väärteomenetluses puudub süütuse presumptsioon. Ma ei teadnud, et ta on advokaat, kuid avastasin õudusega, et tegemist on vandeadvokaadiga.
   Vähe sellest, tegemist on endise ühe ülikooli õigusteaduste õppejõuga.
   Aga sain ka vastuse küsimusele, et kuidas on võimalik, et sellestsamast ülikoolist tulnud juristidiplomiga tütarlapsed selliseid ülirumalaid asju rääkisid.
   Olete valmis?
   Mendelejevi tabeli ümbertegemine on väike asi- no ei tea keemiast midagi- jurist ju, aga mida kõike nad deklareerisid.
   Näiteks, kui pahatahtlik naaber kirjutab kasvõi alusetu kaebuse, milles sisalduv on kvalifitseeritav mingi väärteona- siis PEAB karistama! Naabri väljamõeldised on piisavad tõendid ja jutul lõpp!
   Kui juba õppejõud nii väitis, et süütuse presumptsioon ja menetleja tõendamiskoormis puudub- mis teha.
   Riigikohtu lahend ei laiene, kui teha “omad eeskirjad”- seega Põhiseadusest, kodanike õigusest, õigusruumist jms ei olnud juristidiplomiga piigadel aimugi.
   Corpus iuris civilis on kehtiv juba aastast 534 , tuntud ka kui Justianuse koodeks, kuid miskipärast mõnele juristile tundmatu.

 • Avatar

  Ma juhiks tähelepanu sellele, et “Kriminaalkoodeks” kehtis meil mitukümmend aastat tagasi.
  Tänapäeval on Karistusseadustik ehk KarS.
  KarS on selline huvitav seadustik, mida isegi Stalin, Beria jms kontingent kadestaksid, sest selles on paragrahvid igale kodanikule olemas.
  Absoluutselt iga kodanik on selle järgi kriminaal vajadusel.
  Ne kui keegi väidab, et te puudutasite teda ja ta tundis valu- on asi püsti, nimi on “kehaline väärkohtlemine” ja tõepoolest, selle “kannatanu” ütlusest, et ta tundis valu piisab, muid tõendeid nagu vaja pole.
  Eestis on algatatud kriminaalsüüdistusi suva teate peale, nt “tõmbas koera rihmast liiga tugevasti”, milles on mingi tibitunnistaja kelle arvates nii toimus. Rohkem vaja polegi, et saada uurimisaluseks, mis sest, et “liiga” pole mingi mõõtühik vaid mingi ajudeta tibi täiesti ebaobjektiivne arvamus. jne…
  Samas- kui keegi maksujõuline kedagi klobib- ei juhtu temaga mitte midagi, kelmidega ei juhtu üldse mitte midagi ja terve hobuse lapselt välja petnud ja vorstiks teinutega ei juhtu ka mitte midagi.
  Meie seadused on kirjutatud kokku justiitsmaffia enda poolt, et tagada omale ilus elu, pidev suur sissetulek ja vastased saaks tümaks teha vajadusel.
  Eriti ilus on kokkuleppemenetlus, milles kasvõi “rihmast “kliiga” tugevasti tõmbaja peast segi hirmutatakse uurimisasutuse ja proksi poolt, et ta kartuses (lubavad ju kinni panna), sõlmibki kokkuleppe, millega jääb ära tõendamiskoormis (võttis ju ise omaks) ja taas on üks kriminaal juures, mis sest, et tegu tegelikkuses ju polnudki.
  Õigusemõistmine on suur etendus, milles päris kriminaalid rõõmsalt pääsevad, kuid statistiliselt tuleb ju keegi kriminaaliks määrata.
  Ma ei tea, kas koolides käivad veel väikesed ja suured politseitädid lastele rääkimas, et vanemaid ei pea kuulama, kui kas tutistavad ehk karjuvad- tulge kaevake ära ja me paneme vanemad kasvõi kinni!
  See oli ca 2005+ tüüpiline. 13 aastased olid silmini täis, kui vanemad neid kätte said ja koju viisid, koostasid alakad avalduse, koos tunnistajatega, et lapsevanem tarvitas vägivalda, laps olla kojutirimisel valu tundnud jms ja oligi kriminaalasi püsti!
  Laps varastas külalistelt raha, sai vitsaga piki kintse ja vanemad said plaksust tingimisi- seepeale hakkas poiss tegema kõike mida tahtis, sest esimene kaebus oleks vanemad kinni pannud! Tagajärjeks oli oma vanemaid terroriseeriv süstiv narkomaan.
  Neid näiteid on palju, mulle on öösel helistanud lapsevanem ja öelnud, et tema 13 aastane tütar on mingi kambaga, täis ja nad ähvardavad ta kinni organiseerida kui ta tüdrukut kasvõi puudutab. Ma tungivalt palusin temal tüdrukut mitte puudutada, veel vähem koju tirida.
  Koolis käisid ju noorsoopolitseinikud lapsi õpetamas, kuidas vanemaid “kinni” panna.
  Kuitahes paranoiline- see oli kuis süstemaatiline laste ja lapsevanemate tülli ajamine ja nokulaulude kontekstis kuis ettevalmistus järgnevaks sooideoloogiaks ja muuks perversseks.
  Vanemad pangaorjadeks, lastega riidu, lastele ogarad mõtted pähe, sellega on riik kui selline de facto likvideeritud, sest rahvas on ajupestud, hirmutatud ja justmaffia ja finantsmaffia käpa all.
  Kinnitan, et igas seaduses on tagauksed omadele ja näidishukkamiste tarbeks tapalavad olemas.
  See on justiitsmaffiia permanentse heaolu garantii, rahvas võib heinu süüa.

 • Avatar

  Väga hea! Sekspervertidele teadmiseks, et nende tegevuse kritiseerijate arvamusvabadus on Põhiseaduse kaitse all! See kes läheb oma väärastunud põhimõtteid avalikkusele kuulutama, peab arvestama ka terve mõistuse vastulöögiga. Pervertide poolt solvunud lumehelbekese mängimine on tegelikult üks manipuleerimise vahendeid! Teid on läbi nähtud ja teie hirmutamistaktika on läbi kukkunud!

 • Avatar

  Siin on inimene, kelle valguses me võime edasi minna ning raputada maha häbi, mille on meile pannud Brüsseli kubernerid.

 • Avatar

  Taolistelt postnõukogulikelt sarvekestelt tuleks täie tõsidusega küsida, mida nad arvavad sellest, et meie Eesti Vabariigis pole õiglaselt karistatud stalinlikke küüditajaid ja dissidentide vaenajaid ning nõuda sarvekestelt süüdlaste nimede avaldamist

 • Avatar

  See noku laulu lugu on nii uskumatu, et lihtsalt ei saa aru, et kuidas mingid organid tõsimeeli “menetlevad” seda juhtumit ning seda kõike maksumaksja rahade eest.
  Igale mõistusega inimesele on selge, et selline tegevus lasteaedades ei ole sobilik. Väiksed lapsed peaksid avastama maailmas muud, kui näppima enda ja teiste suguelundeid. Siiani peaks ikka olema lapsevanema otsus, et kas taolisi rõvedusi nende lastega tohib lasteaias ettevõtta või mitte.
  Aga see solvumine on naljanumber… Ilma sellise solvumiseta ning selle tegevuse lõpetamisega oleks see seik unustusse vajunud, kuid nüüd on see ajalukku kirjutatud. Väheantutele on nad ise endale kõige suuremad vaenlased…

  • Avatar
   Henri Ollevalaja

   Fazistlik zionism „REPRESSIVE TOLERANCE“
   Teoreetiline käsitlus: (1889-1979) juudi päritolu filosoof H. Marcuse. Ta oli marksist, kuid erinevalt oma rahvuskaaslasest Moses Hessist või kommunismi isast K. Marxist (Mordecai Levi) ei pidanud Marcuse revolutsiooniliseks klassiks mitte proletariaati, vaid igasuguseid vähemusi. Just nende vähemuste abil soovitakse nüüd lammutada varasemat ühiskonda kindlustamaks omale sobiv võimupositsioon.

   Marcuse kirjeldab oma raamatus “Repressive tolerance”, kuidas kogu senine normaalsus tuleb kuulutada ebanormaalsuseks vähendamaks enamuse domineerimist. Enamuse jõu vähendamiseks tuleb eelkõige vähendada põlisrahva rolli nende omas riigis (sh. põlisrahva protsentuaalset osa rahvastikus, samuti selle osakaalu juhtivrollides), kuna just selline meede aitab efektiivselt alla suruda enamuse soove.
   Enamuse haarde vähendamisel on suuresti kasuks kõik vähemused – nemad aitavad eesliinil lagundada senist ühiskonnakorda. Kõikide “piinatud” vähemuste – anarhistid, uusimmigrandid, igat sorti friigid jne. taotlusi tuleb teatud piirini soodustada. Vähemalt seni, kuni varasem ühiskonnamudel on muutunud piisavalt ebakindlaks, et anda talle seejärel otsustav hoop.
   Pärast otsustavat lööki tuleb tuua senise võimu asemele uusmarksistlikule eliidile tõeliselt kasumlik ja lojaalne süsteem. Vähemused ise on selles etapis oma ülesande juba täitnud, nemad saavad nüüdsest tunda uue võimu malakat. Friigid kõrvaldatakse või lendavad nad alla kõrghoonetest.
   https://www.marcuse.org/herbert/pubs/60spubs/65repressivetolerance.htm

 • Avatar

  Austatud Malle PÄRN,
  kas Te tõesti pole veel aru saanud, et meie haridusest-kasvatusest-koolist on PEDAGOOGIKA ja ARENGUPSÜHHOLOOGIA (teadus) juba ammu välja visatud? Toimib RAHA ja ameerikalik pragmaatiline “pedagoogika”. On lõpetatud ka teaduspõhine kasvatajate-õpetajate koolitamine. Toimib vaid 19. sajandi nn vaba turg! Aga pikemalt (teaduspõhiselt!) minu viimastest raamatukestest “Mure Eesti kooli pärast”, “Homo sapiens on suremas”, “´A propos…”, “Carpe diem!” jne

  • Avatar

   Tänan! Loen alati huviga teie valusaid mõtteid haridusest. Jah, ma olen sellest aru saanud, kõik mõistlik ja ilus on tervest meie kultuuristki juba osaliselt välja visatud. Aga me ei tohi järele anda, me peame jätkuvalt neile uue ideoloogia sõduritele meelde tuletama seda, missugune peaks olema tegelik kultuur ja haridus. Ma tean, et minu mõtted ei jõua liberastide meeltesse, nad ei oska enam sellist keeltki lugeda. Kirjutangi ju rohkem nendele, kel veel tervet mõistust on… Lootuses.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused