See pole erakonna puhastumine, kui Ratas võtab kalanäoga “poliitilise vastutuse” ja kõik läheb vanaviisi edasi

Arvamus,
- Updated
Jüri Ratas on juhatanud oma erakonda allakäiguteed.

“Teame kõik kuidas valemängijad spordis hukka mõistetakse. Dopingujuhtumid Venemaal ja Alaveri kaasus näitavad seda ilmekalt. Arvan, et see hukkamõist on õige!

Vaadates mõningate suurriikide ulatuslikku ja süsteemset petmist, on astutud sellele vastu läbi mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide. Patustanud sportlased saavad võistluskeelde, spordialaliidud ei saa osaleda rahvusvahelistel võistlustel või peavad seda tegema ROK lipu all, ja dopinguriikidelt võetakse ära rahvusvaheliste võistluste korraldamise õigusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tihti saavad kannatada ka need sportlased, kes tegelikult ei ole süüdi, aga kui see on olnud süsteemne ja riiklikult läbi sõrmede vaadatud, siis ei halastata kellelegi.

Meil on Eestis erakond, kes on kasutanud „dopingut“ süsteemselt juba aastakümneid. Kasutades Eesti kirjandusklassikat võiksime improviseerivalt küsida:

”Kui me hakkame kõiki neid Keskerakonna korruptsioonijuhtumeid, mis sa siin mõnekümne aasta jooksul oled korda saatnud, üles lugema, siis läheb jumala päike ennem looja, enne kui sinu pattude registriga valmis saaks! Ütle, mis me sinuga peaksime tegema? Vaata, sa… sa vaikid! Sa ei mõista selle küsimuse peale vastata! Ka meie ei mõista selle küsimuse peale vastata.”

Tegelikkuses peame mõistma vastata. Peame tegema kõik selleks, et need valemängijad ei tõuseks poodiumile ja ei arvaks, et piisab vaid sellest, kui peale järjekordset juhtumit teha kalanägu ette ja ütelda, et mõistame korruptsiooni hukka ja võtame poliitilise vastutuse. Suures plaanis aga midagi ei muutu.

Kui sportlastelt, kes on varastanud või plaanivad varastada teiste ausate sportlaste medaleid, tööd ja kuulsust, võetakse ära medalid ja neile antakse reeglina võistluskeeld või keelatakse üldse tulevikus spordis osaleda, siis miks me ei tee seda poliitikas?

Miks on nii, et erakond, kes varastab rahva raha või saab seda muul ebaseaduslikul viisil (kasutab dopingut) ja teeb selle abil poliitikat ning saab see läbi omale mandaate volikogudes ja Riigikogus, ei ole saanud tegutsemiskeeldu või ei kõrvaldata teda poliitikast?

Kas on mõeldav, et Mati Alaver valitaks Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus nõukogu esimeheks ja ta tuleks peale seda Rahvusringhäälingu stuudiosse ja räägiks naeratava näoga, kuidas ta dopingu kasutamise hukka mõistab ja kuidas tema ning see meeskond, kes dopingut kasutas, võitlevad sellega.

Kindlasti on neid, kes ütlevad, et need asjad ei ole mõõdetavad ja paralleelide tõmbamine on vägivaldne. Kindlasti on mõõdetav ja ei ole vägivaldne, enamgi veel. Kui spordimaailmas on see oht ausale spordile, siis poliitikas on see oht demokraatiale.

Ühe puhul on kannatajateks teatud inimgrupp, aga Eesti näite puhul 1,3 miljonit inimest. Kujutame ette, et Keskerakond sai „musta raha“ ehk dopingu abil kasvõi ühe koha Riigikokku enam. Kas me saame rääkida sel juhul ausatest valimistest ja demokraatiast?

Ärge tulge nüüd mulle rääkima, et Jüri Ratas ei teadnud neid asju ja seda tehti tema seljataga. Sellisel juhul küsin, kas tegu on ülima naiivsusega või täieliku ebapädevusega.

Ärge tulge mulle rääkima, et Jüri Ratas on suur riigimees. Riigimees oleks teinud nendest juhtumistest järeldused ja istuks hetkel varumeeste pingil või koguni oleks lahkunud suurest poliitikast.

Meie peame mõistma vastata sellel küsimusele „Mis me sinuga peaksime tegema?“

Sellisel Keskerakonnal ei tohi olla kohta Eesti poliitikas. Peame tegema kõik, et sellised valemängijad kaoksid poodiumilt. Ärme otsi vabandusi, et teised teevad ka ja Jüri Ratas on nii nunnu mees!

Valemängijad saavad tegutseda sellepärast, et ühiskond ei mõista neid korralikult hukka ning inimesed valivad jälle neid samu korruptante ja erakondi. Valemängijad on võimalik kõrvaldada mitte neid valides valimistel ja välistades nende saamise poodiumile.

Puhastumine saab eelkõige toimuda nende erakondade siseselt. Kallid keskerakondlased, te olete kõik täpselt samasugused korruptandid nagu Kalev Kallo, kui te midagi ette ei võtta. Kui teie häält ei võeta kuulda, siis saate sealt erakonnast välja astuda, vastasel korral olete te selle kuritegeliku organisatsiooni liige.”

Rudolf Jeeser, EKRE ringkondade koordinaator

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused