Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Selle valitsuse ajal protestivad kõik!”

18.10.2022
Päästjad Toompeal palka nõudmas.
© Uued Uudised

Just nii ütles teisipäeva hommikul üks inimene teisele, kui Toompeale viival tänaval oli ees silt “Üritus” ja lossiesile platsile seati üles telki – tulemas oli avalik koosolek „Informeerida avalikkust ja otsustajaid keerulisest olukorrast taristuehituse valdkonnas”.

EKRE korraldas pühapäeval võimsa ja Keskerakond enne seda kõvasti vähem võimsa meeleavalduse kõrgete elektrihindade vastu, kuid lisaks poliitilistele meeleavaldustele on Toompeale tulnud paljude erialaliitude ja elualade esindajad, et protesteerida Kaja Kallase valitsuse ühiskonnavaenuliku poliitika vastu. On nõutud teaduse ja hariduse põhjalikumat rahastamist, päästjatele paremaid palku ja palju muud.

Tänane Eesti sätib ennast kindlalt läänelike riikide sekka, kuid kui jutt läheb meeleavalduste kui võitlusvormi peale, siis tembeldatakse protesteerijad sageli koguni Kremli agentideks, kes häirivat “hea” Kaja Kallase valitsuse tööd “meie kõigi hüvanguks”. Ometigi on just Eesti peaministri “hea sõbra” Emmanuel Macroni valitsetav Prantsusmaa hea näide sotsiaalsest võitlusest heaolu nimel – Pariisis protestisid pühapäeval kümned tuhanded inimesed elukalliduse tõusu vastu, seda ajal, mil kolm nädalat kestnud naftatööliste streik on sulgenud tanklad üle riigi.

Kaja Kallase valitsemine on ka Eestis toonud protestidele sadu inimesi, kuid siin on meeleavaldused toimunud rahulikumas vormis ja väiksemas formaadis, sest eestlased ei lähe väga kergelt tänavatele, pealegi on neid hirmutatud koerte ja eriüksuslastega. Paraku ei näita Reformierakond koos sotside ja Isamaaga kuidagi, et nad rahva elu kergemaks teha tahaks – seega on ehk aeg mõelda ka laiapinnalisemate protestide, sealhulgas streikide peale. Haridussektor on sellele juba ka vihjanud.

Uued Uudised