SIIM POHLAK: „Õpirände piiramisega takistame võõrpäritolu kogukondade Eestis juurdumist“

Arvamus,
Siim Pohlak

Tänase päeva keskne aruteluteema on olnud Ukraina tööjõud, maasikad, põllumajandus ja sellega seonduv. Vähem tähelepanu on saanud koalitsioonipartnerite poolt saavutatud kokkuleppe teine pool, mis puudutab õpirännet.

Aastast 2015 on Eestis õpingutega seoses tähtajalise elamisloa saanud isikute päritolumaa esikolmik olnud pidevalt ühesugune: Venemaa – Nigeeria – Ukraina, varieerunud on ainult riikide positsioon esimese kolme koha ulatuses, kusjuures suurim tõusja on olnud Nigeeria. Kokku on viimase viie aastaga Eestisse õpingute sildi all saabunud tuhandeid, täpsemalt üle 6 500 üliõpilase kolmandatest riikidest. Lisaks peab arvestama, et õpingutega seoses elamisloa saanutel on olnud võimalus järele tuua ka oma pereliikmed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestisse on viimasel viiel aastal pererände raames lisandunud inimeste arv veel tuhande võrra suurem kui eelpool mainitud tudengite oma, küündides üle seitsme tuhande. Igaüks võib ise arvutada, millise Eesti linna jagu võiks olla see suurusjärk rahvast, kes on meile ainuüksi nende kahe rändeliigi raames tulnud. Oluline on arvestada, et peale ülikooli lõpetamist on üliõpilastel õigus saada Eestis püsiv elamisluba ja seega ka nende pereliikmetel.

Kui vaadata rändesaldot ainuüksi Eestist kultuuriliselt kardinaalselt erinevatest riikidest (Nigeeria, Bangladesh, Türgi, Iraan, Kamerun, Ghana jpt.) elamisloaga siin viibivate inimeste arvu, siis ületab see Kärdla linna elanike arvu ja jõuab varsti järele Raplale. Kusjuures kõige jõulisemat kasvu näitab Eestis Nigeerlaste kogukond, mis läheneb tuhandele inimesele. Nigeerlastest on õpinguteks mõeldud elamisloa kaudu siin suisa 44% isikutest.

Selliste numbrite juures ei ole enam küsimus, kas meil hakkavad nende trendide jätkumisel Rootsi eeskujul tekkima võõrpäritolu elanikega suletud kogukonnad või kvartalid, vaid millal see juhtub. Ja siis on käes esimesed tõsisemad probleemid ja ühiskondlikud konfliktid, nagu oleme näinud Rootsis.

Rändeküsimus on Eesti rahva püsimajäämise ja turvalisuse seisukohalt ülioluline ja sellega seonduvalt on mul hea meel koalitsioonipartneritega saavutatud kokkuleppe üle.

Siim Pohlak, riigikogu EKRE fraktsiooni esimees

Artikkel on avaldatud Delfis.

9 commentsOn SIIM POHLAK: „Õpirände piiramisega takistame võõrpäritolu kogukondade Eestis juurdumist“

 • Avatar

  P.S. Muidugi on Pohlaku kõne liberastlikust vaatevinklist räige vihakõne, mille pärast ta peaks vabandama ja vb isegi vangi minema…

 • Avatar

  Pole vaja olla selgeltnägija, et ette ennustada Eesti ja Tallinna demograafilist olukorda nt 10 a pärast- valdavalt venelased ja mustad…. Juba aastaid tagasi ütlesin, et 5-10 a pärast on Tallinn venelaste linn- ja nii ongi see läinud. Isegi Tallinna juhtkonad venestub ja eestlased liiguvad pigem linnast ära.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Mõtleme natuke ajas tagasi ja vaatame Tallinna tänavapilti ca 10-15 aastat tagasi ja täna ? Siis saab kohe selgeks kui efektiivne on olnud meie sisserände poliitika ! Ei taha mõeldagi milline see pilt saab olema järgmise 10 aasta jooksul !
  Kogu meie migratsioonipoliitika piirdub ainult venelaste kottimisega unustades,et ukrainlased on rohkem slaavlased kui venelased ja tumedanahalised lõunast ……. ? Eesti on üks õppimisvõimetute juhtidega maa kus teiste vigadest suures pugemise hoos ei õpita midagi !

 • Avatar

  Kes selle välja mõtles, et peale kooli saadakse kohe automaatne elamisluba ? Segi ollakse või ? Peale lõpetamist minnakse koju. Pereliikmed ka veel siia… Soojad peast…

 • Avatar

  Vaatasin 18.30 AK uudiseid, kus Mainori kõrgkooli ja Tallinna Ülikooli rektorite suust kostis itk ja hala, et kolmandatest riikidest pärit õppurite õppimisvõimalusi tahetakse piirata. Niipalju kui ma asjast aru olen saanud, tahetakse keelata hoopis oma suguseltsi kaasa vedamist ja kohustada neid peale õpingute lõpetamist koju, oma armsale kodumaale siirduma. Tegelikult pole kahe eelnimetatud härrasmehe mure mitte selles, et võõrpäritolu tudengite arv väheneks, vaid selles, et Goudenhove-Kalergi plaan europiidse rahvastiku väljavahetamisest saab tõrke. Ehk mõni pensioniseerunud õpetaja võtaks vaevaks ja teeks seltsimeestele selgeks Eesti Vabariigi Põhiseaduse preambula mõtte, ise nad selleni pole jõudnud.

 • Avatar

  Peale Rootsi on hoiatavaid näiteid ka Inglismaalt -Londoni meeri S.Khani näol, kes valiti rohke moslemitest rohke toetajaskonna poolt. Ameerikas kuuldavasti soovib presidendiks saada mustanahaline laulja K.West – seega peaks olema mures mitte üks erakond ja rahvas, vaid ka muud võimuritest juhtfiguurid. Inglaste hoiataval näitel tasuks olla ettevaatlik ka nende välismaiste üliõpilaste taseme üle- nimelt leiavad inglased, et nad kisuvad alla ülikoolide taset.

 • Avatar

  Sellist riiki ma küll ei tahtnud, sama hästi oleks võinud juba vene aeg edasi olla. Mis kõige jälgim – seekordset ümberrahvastamist läbiviivad tegelased nimetavad ennast eestlasteks!

 • Avatar

  Ja kui Wolt/Bolt toidukuller(loe.üliõpilane) oma elukaaslasega eestis lapse sünnitavad on laps eestlane ja vanematel automaatselt tähtajatu elamisluba…

 • Avatar

  Mustamägi mustendab juba hoolega.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused