Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siim Pohlak uuest valitsusest: täna ei ole õige aeg peenhäälestuse taaselustamiseks

25.01.2021
Siim Pohlak

Olles vaadanud läbi Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepingu ning ministriportfellide jaotuse, on üks asi selge – suuri ja julgeid otsuseid uuelt valitsuselt oodata ei ole. Lepe on üldsõnaline ja sisaldab ohtralt loosungeid, kirjutas riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak.

„Reformierakond sai opositsioonis mitu aastat kõlavaid sõnu teha, värskes koalitsioonikokkuleppes näeme, et needsamad sõnad, koos 2019. aastal antud valimislubadustega on unustatud,“ lisas ta.

Tema sõnul jäävad abielureferendumi hääletuse eelõhtul otsa saanud EKRE-Keskerakonna-Isamaa koalitsioonivalitsust jäävad sisu poole pealt meenutama julged otsused. Julgemad kui mitmete eelnevate valitsuste ajal Eestis on tehtud. Aktsiisilangetused, pensionireform, Idapiiri ehitusega alustamine, sisserände piiramine, võõrtööjõu kontrollimine ja palju muud. Astuti vastu mitmele Brüsseli jaburale nõudmisele – üks viimaseid neist oli „vihakõne seadus“, mille jõulude eel riigikogus koalitsiooni poolt põhja lasti.

„Alustav Reformi- ja Keskerakonna koalitsioon liigub tagurpidises suunas. Koalitsioonilepingust vaatavad vastu loosungid,“ kirjutas Pohlak.