Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siim Pohlak: “Valitsuskoalitsioon, mis teil viga on? Tulge mõistusele!”

-
06.06.2024
Siim Pohlak
© UU

EKRE fraktsiooni aseesimees Siim Pohlak küsis riigikogus valitsuse poolt läbisurutava mootorsõiduki maksu kohta: “Valitsuskoalitsioon, mis teil viga on? Tulge mõistusele!”.

Siim Pohlak: “Seda eelnõu vaadates tahaks küsida: mis teil viga on, kulla valitsuskoalitsioon? Ja mitte ainult seda eelnõu, vaid kõike toimuvat. Tegelikult on faktid, millest ei saa mööda vaadata, see, et Reformierakonna eelmine valitsus lasi riigieelarve miljardiga miinusesse. Miljardiga miinusesse! Kes tegi? Ise tegid! Samal ajal anti metsikult kulukas valimislubadus: maksuastme ehk niinimetatud maksuküüru kaotamine, mis on 500 miljonit. Poolteist miljardit on nüüd puudu. Kes tegi? Ise tegid! Ja nüüd kraabitakse kogu maksutralliga seda pooltteist miljardit kokku.

Ja maksude nimekiri, mida tänane valitsus on kehtestanud, on täiesti terve mõistuse vastane: maksutõusud, aktsiisitõusud, riigilõivude suurendamine. Mis teil viga on, kulla valitsuskoalitsioon? Te olete Eesti majanduse maksustanud Euroopa kõige suuremasse auku. Tööpuudus on kõrgemal kui koroonakriisi tipphetkedel. Ettevõtted koondavad, ettevõtted lähevad pankrotti, inimeste töökohad kaovad, toimetulek selgelt halveneb. Teie aga laote aina uusi makse Eesti inimeste turjale, selle asemel et maksustada valdkondi, kus päriselt raha on.

Pankade solidaarsusmaksust ei soovi valitsus kuulda. Rahvusvahelisi suurkorporatsioone, internetihiiglasi, kes viivad sadu miljoneid maksuvabalt välja riigist, ei soovita maksustada. See teid ei huvita! Ei huvita, kuidas Eesti inimesed toime tulevad. Aga kui on vaja teha rohepööret, ajada LGBT-asja, siis pannakse nagu hobused silmaklappidega ja kiiresti. Vaat nende asjadega on rutt taga! Aga kui jutt on Eesti majandusest, rahvuslikust kapitalist, eesti keelest ja kultuurist, maaelu olukorrast, siis on täitsa ükstakama valitsusel. Põhiline, et saaks eralennukitega lennata, äriklassis reisida, et oleks omal kõik hüved ja mugavused.

Tulge mõistusele! Vaadake Rail Balticut! See projekt jookseb sohu, sajad miljonid tulevad kahjud lähematel aastatel. Inimesed lähevad riigist ära töökohtade otsingul, rahulikuma keskkonna otsingul. Kogu see sõjahüsteeria, mida köetakse, ja sinna juurde nüüd veel järjest maksutõus maksutõusu otsa. Ja see automaks on lihtsalt üks varamaks, mida kehtestatakse Reformierakonna tekitatud eelarvemiinuse lappimiseks.”