Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Silver Kuusik: … ja Vene luure pigistas vaenuliku naaberriigi peaministri pereäri suhtes silmad kinni…

-
26.08.2023
Silver Kuusik
© UU

EKRE poliitik Silver Kuusik kirjutab sotsiaalmeedias sel nädalal puhkenud Kaja Kallase ja Arvo Halliku skandaalist ning selle käigus vähemasti tema silmis tekkinud vastuoludest.

“1) Kaja Kallas väidab, et ta ei tea oma abikaasa äridest midagi. Järgmisel hetkel ta teab aga kindlalt, et kaupa vedavad rekkad Venemaal ei tangi (Käisin kunagi tudengipõlves tihedalt Petseris ning saan kindlalt öelda, et toona jätsid rekkamehed Eesti pool piiri isegi mootorid seisma, et Vene poolel lähimasse tanklasse veereda ja seal paak täis tankida. Võimalik, et nüüd on olukord muutunud!). Ehkki Kaja absoluutselt midagi ei teadnud, teadis ta huvitaval kombel täpselt aga seda, et septembris tehakse viimane vedu.

2) Siis nimetab Kaja oma meest finantsspetsialistiks, keda ta rahaasjades pimesi usaldab. Selle usalduse märgina annab ta lühikese aja jooksul tavainimesele uskumatuna tunduvad 370 000 eurot laenu, uurimata seejuures, kuhu raha läheb. Peaministri palk on alates esimesest aprillist 8318 eurot. 2020. aastal teenis proua Kallas Maksu-ja tolliameti deklaratsiooni järgi 66 747,44 EUR, 2021 teenis ta 73 571,28 EUR ning 2022 teenis ta 109 540,24 EUR. EMTA deklaratsiooni järgi on seega tema 3 viimase aasta tulud 249 858,96 eurot.

Kaja Kallas elab koos abikaasaga 171 ruutmeetrises korteris Kadriorus, maksumusega ca 450 000 eurot, lisaks on neil valmimas ka häärber Loksale. Olgu öeldud, et ilmselt sellesse samasse korterisse Roheline aas 22-6 oli 2020. aastal registreeritud ka Novaria Consult OÜ. Ainuüksi sellise korteri kommunaalkulud on ilmselt tavainimesele kujutlematud, lisada tuleb aga pidevalt uuenev garderoob, kallid söögid ja prominentne elu. Ma ei tea, millised kulud kaetakse veel maksumaksja taskust.

Eeldades et peaministri tasu on vähemalt samaväärne Kaja varasema teenistusega, saab järeldada, et Kaja pidi andma laenuks enda viimase 6 aasta sissetuleku – uurimata seejuures, kuhu raha läheb!! Abikaasa osalusega Novaria Consult OÜ, mis laenu saab, on aga tõeliselt “usaldusväärne” – 2018. aasta käive oli 12500 eurot, mille juures teeniti 69339 eurot puhaskasumit, 2019. aasta käive oli 0 eurot, kasum seevastu 103118 eurot, 2020. aasta käive 6750 eurot, aga kasum 335311 eurot. 2021. aastal teeniti 43 000 eurose käibe juures 80580 eurot kasumit. Ühtegi töötajat selles ettevõttes äriregistri andmetel ei paista olevat. Tundub olema äärmiselt usaldusväärne OÜ.

Kuna abieluvara registris abieluvaralepingut, kus oleks kirjas, et mehe firmad ja osalused oleksid abielus lahusvara, tehtud ei ole, siis saab üsna kindlalt väita, et see OÜ on nende ühisvara. Kaja Kallas päriks abikaasa surma puhul seega automaatselt kogu vara ja äritegevuse kasu ning osakud.

3) Algselt oli tõsimeelne jutt, et Venemaal ega Venemaaga mingit äri ei aeta, et pakitakse sootuks ühe Eesti ettevõtte – Metaprint OÜ asju kokku. Aeropromis, mis on siis Metaprindi Peterburi tehas, oli perioodil veebruar 2022 kuni august 2023 tööl vähemalt 40 töölist. Kui arvutada kokku nendelt makstud tulumaks ja sotsiaalmaks, ning tulude-kulude vahelt leitav käibemaks ning eeldada, et jutt sealpool mittetankimisest vastab tõele, saame tulemuseks, et 17 kuuga maksti Vene riigieelarvesse sõjamasina õlitamiseks vähemalt 1,35 miljonit eurot.

4) Alguses käisid ka jutud, et rekkad käivad sellepärast Venemaal, et Metaprindi tehase asjad ja tootmine siia kolida, siis peagi asendusid need juttudega, et hoopis siia poole tulevad tühjad rekkad ning sinna poole viiakse lehtmetalli.

5) Edasi kerkib aga minu arvates igasuguse sisepoliitilise ja välispoliitilise mainekahju kõrval kõige olulisem – ehk miks vaikivad luurejõud? Kas on reaalne, et Venemaa välisluure ei uuriks grammivõrdki ühe enda riigile äärmiselt vaenuliku naaberriigi peaministri äri ning laseb neil toimetada otse koduhoovis? Või kas on reaalne, et Eesti julgeolekujõud ja EMTA tõepoolest midagi skandaalset ja uurimist väärivat selles loos ei näe? Minu jaoks ei tundu see reaalne ning julgeksin teha pakkumise, et koormas ei ole päris see, mida väidetakse. Koormates pidi olema järelikult midagi sellist, mille transpordist nii vedaja riik kui veetav riik pidid olema tugevalt huvitatud.

6) Või kas on reaalne, et Eesti riik, mis metalli ei tooda, viib lehtmetalli ja legeeritud terast riiki, mis on maailmas 5-s terasetootja ning suudab tõenäoliselt teha metalliga kõiki töötlemisprotsesse oluliselt odavamalt kui Eesti riik? Ma julgen arvata, et see lugu pole kaugeltki nii ilus kui ta ka isegi praegusel kujul (ma ei tea mitmendat korda redigeerituna) meile räägituna võiks tunduda!

Lõpetuseks aga kui me kujutaksime ette, et riigi eesotsas oleks konservatiivist peaminister ning oleks välja tulnud selline skandaal, siis tahan küsida, kas president, KAPO, EMTA, E200, SDE, Välisluureamet, Välisministeerium, Siseministeerium ja veel ilmselt kümned olulised organisatsioonid ja institutsioonid ning sajad arvamusliidrid omaksid täpselt samasugust äraootavat, kohati ehk isegi heakskiitvat seisukohta! Kui see nii ei ole, siis on tegemist topeltmoraaliga kõikide nende institutsioonide ja isikute poolt – ehk otsemalt öeldes, on tegemist hetkel toiduahela osadega, milles kõik hoiavad kõiki!

Sellises riigis aga jääb ainsaks võimaluseks kodanike mäss ja ülestõus!”