Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaalidest räsitud Eesti 200 “pikk plaan” muutub üha suuremaks naljanumbriks

-
04.02.2024
Margus Tsahkna
© UU

“Slava Ukraini” skandaali taustal Riigikogusse ja valitsusse pääsenud Eesti 200 on osaline Kaja Kallase korraldatud majandushävingus, kuid valimiskünnise piiril võbisev poliitprojekt ajab ikka oma “pika plaani” udujuttu edasi.

BNS vahendab: “Erakonna Eesti 200 esimees Margus Tsahkna sõnas partei pühapäevasel strateegiapäeval, et Eesti majandus peab aastaks 2035 kasvama kahekordseks ning erakonnal on olemas ka plaan selle saavutamiseks.

„Majandusminister Tiit Riisalo on töötanud välja konkreetse kava koostöös ettevõtjatega, kuidas anda Eesti majandusele uus energia,” ütles Tsahkna.”

Hetkel on majandus sügaval augus ja kahe erakonna eesotsas olnud Tsahkna lubab endiselt suure suuga majandusbuumi, ise ilmselt aru saamata, kuidas see kõlab Andrus Ansipi lubaduse sarnaselt viia Eesti viie rikkaima riigi hulka.

Hetkel pole küll kuidagi isegi aimatav, kuidas skandaalidest räsitud, populaarsuse kaotanud ja “endistest” koosnev poliitprügikast võiks Eesti majandust elavdada.

Huvitav on utopistide ajamõõde – selleks on aasta 2035, mis on piiriks pandud paljudele kliimahüsteerikute tegemistele, kuid nagu andis Keit Pentus-Rosimannus juba Brüsselist teada, siis kavandatud sisepõlemismootoritest loobumine selleks ajaks on tugeva kahtluse all.

„Peame tegema jõulisemaid samme rohepöördes, et olla aastaks 2030 taastuvenergiat eksportiv riik. Vajame selles valdkonnas kiiremaid ja jõulisemaid samme,” ütles Tsahkna.

ERR-is räägib Fermi Energia nõukogu esimees Sandor Liive paraku, et plaanid taastuvenergiale üle minna võivad tohutult kalliks osutuda ja hetkel pole taastuvenergia salvestamise võimekused eriti reaalsed. Kogu rohepöördes on liiga palju õhku, mis ühel hetkel sealt välja susiseb ja ettevõtmise utopistliku olemuse paljastab.

Oma kehva seisu tunnetav Eesti 200 üritab veelkord Eesti inimesi ära lollitada, lubades oma johannamarialikku “pikka plaani,” mis tõenäoliselt kujuneb nii pikaks, et keegi praegu elavatest tulemust ei näegi.

Mis aga puutub Margus Tsahknasse, siis temal on poliitilise karjääri jooksul on olnud palju võimalusi Eesti elu endada, aga millegipärast ei meenu, et ta oleks midagi suutnud, peale ühe erakonna laostamise.

Uued Uudised