Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sõjaõuduste läbielamisest hoolimata ei tohi ukraina sõjapõgenikest lillekesi kasvatada

-
06.06.2022
Lääne-Euroopast on pärit suur viga, mille järgi hakatakse põgenikke poputama ja tehakse neist seega pretensioonikad ja vastutustundetud tegelased. Pilt on illustratiivne.
© UU

Sotsiaalmeedias kirjutatakse sellest, kuidas üks kojamees kutsus korrale ukraina põgenike lapsi, nende ema aga kaebas kojamehe peale ja see vallandati. Libauudis? Võib-olla, aga tõenäoliselt mitte – see Lääne-Euroopast pärit arusaam, et pagulasstaatus teeb migrandi automaatselt heaks inimeseks, on juba ka Eestis kanda kinnitamas.

2015. aastal alanud rändekriisi päevil anti Lääne-Euroopas pagulastele andeks kõik seaduserikkumised ja ka kuriteod, paljusid nende pahategusid ei hakatud uurimagi, statistika ja krimikroonikas hoidutakse siiani paljastamast kurjategijate päritolu ja tausta – see on migrantidest teinud pretensioonikad tegelased, kel puudub vastutustunne, kuid on kõikelubatavuse ja karistamatuse tunne

Nüüd levib selline praktika ka Eestis. Põgenikud on küll paljukannatanud, aga nad ei ole inglid, ka neil on omad puudused ja vead. Oma vabadusvõitluse taustast hoolimata tulevad ukrainlased ülikorrumpeerunud riigist ja on kõvasti tugevama sovjetliku tausta ja mentaliteediga kui oleme seda meie. Delfi tegi juba ammu enne Ukraina sõda intervjuu Eesti töötava ukraina ettevõtjaga, kes sisuliselt naeris eestlaste seaduskuulelikkuse üle, olles ise siin saanud juba mitu karistust kiiruseületamise eest.

Ukrainlastel oli juba siia töölistena saabudes pahandusi. Kindlasti sodivad ukraina lapsed üürikorterites tapeete (seda teevad ka eesti lapsed), loobivad prügi, kisuvad üles lilli, tormavad tänavatel autode vahel ja nii edasi – ei saa neile kõike seda lubada ja tehtut andestada ainuüksi selle tõttu, et nad on sõda näinud. Nii ei kasva neist seaduste austajad, vaid rikkujad.

Ukrainlastele võib kaasa tunda ja neid peab aitama, aga meie seadusruumis tuleb neil seadusi ja reegleid täita täpselt samamoodi kui kodanikel ja põliselanikel. Lääne-Euroopa kogemusest on täpselt teada, et migrandid õpivad väga ruttu ära, kuidas oma staatusega manipuleerida, ja nad kasutavad ülepingutatud heatahtlikkuse kohe ära. Ehk siis inimene on just nii suur siga, kui tal lastakse olla.

Politseisarjas “Damon” rääkis nimitegelane, mustanahaline politseinik, selgelt ära, kuidas ta kasutab rassismisüüdistusi enda huvides ära: kui tekib mingi situatsioon, mis tal käest libiseb, ründab ta väitega: “Sa ütled/teed seda sellepärast, et ma olen mustanahaline!?” Ja see mõjub alati, oponent taandub kohe.

Meile pole vaja seda, et ukrainlased hakkaksid oma põgenikustaatusega vasakliberaalide mänge mängima, sest nood soovitavad alati alustuseks sihtriik igaks juhuks kohtusse kaevata, nagu tegi kord siinne inimõiguste keskus.

UU