Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Sots Katri Raik võitleb okupatsiooni põlistamise eest

-
12.03.2022
Katri Raik ütleb, et Narvas pole kombeks korruptante ametist kõrvaldada.
© Uued Uudised

Narva linnapea Katri Raik on meedias välja öelnud rea seisukohti, mis panevad küsima – miks rääkida sellest just nüüd?

Katri Raik ütles Postimehele, et halli passi omanikud oleksid pidanud juba ammu saama Eesti kodakondsust taotleda lihtsustatud korras. “Ma olen seda meelt, et halli passiga inimestele, kes elavad 1991. aastast siin, oleks võinud võimaldada taotleda kodakondsust lihtsamas korras, keeleeksamita,” rääkis Raik, kelle sõnul sooviksid umbes pooled halli passi omanikud Eesti kodakondsust.

Seega soovitab Raik kodakondsuse lihtsalt kinkida ja seda inimestele, kes pole 30 aasta jooksul suutnud ennast kokku võtta ja riigikeel sellises ulatuses ära õppida, et kodakondsuseksam ära teha. Narva linnapea arvates peab suveräänne riik tulema vastu neile, kes ise ei ilmuta soovigi poolele teele vastu tulla.

Raiki sõnul on kriis lahti tõmmanud vanad haavad – jututeemaks on taas Narva jõe kaldal asuva tanki äraviimine, 9. mai tähistamine, kodakondsus, keel ja vene kool.

“Kui Ukrainas käib sõda, siis me ei pea hakkama pidama Eestis väikest sõda Teise maailmasõja mälestusmärkidega. See ei ole riigi enesekehtestamise kohta,” märkis Raik. “Mina suhtun 9. maisse niimoodi, et meil on demokraatlik maa, inimestel on õigus tuletada meelde esivanemate mälestust ja austada veterane. 9. mai on üks päev 8. ja 10. mai vahel.”

Raik arvab, et Eesti on nii tugev küll, et elab üle, kui mõni inimene 9. mai puhul oma auto Georgi lintidesse mähib või lapsele suured lehvid pähe seob.

Raiki seisukohad on selgelt ühele poole kaldus – vene tank viisnurgaga tähistabki just praegu seda ohtu, mida tähendavad tankid kirjaga “Na Kiev!” Eesti ei pea sõda mälestusmärkidega, vaid need just tähendavadki seda, mis hetkel maailma ärevil ajab – nii see tank kui 9. mai tähistamine on kõige otsesemalt seotud armeega, kes just hetkel pommitab Ukrainas haiglaid ja lasteaedu.

9. mai ei ole üks päev 8. ja 10. mai vahel – see on päev, mil lastelegi pannakse selga Punaarmee vorm ja hoitakse nii elus seda imperialistlikku mõttelaadi, mis pani Putini Ukrainat ründama. Georgi lint aga on tänu venelastele endile omandanud mitte ajaloolise, vaid agressiivse tähenduse.

Ühe asja eest tuleb Katri Raiki tänada – ta loetleb üles jõud, kes hoiaksid tänases Eestis elus ja arendaksid venestamist koos putinlusega. “Lihtsustatud korras kodakondsuse andmise ettepanek võiks läbi minna, kui riigikogus oleks enamuses Eesti 200, sotsid ja Keskerakond,” ütles Raik. Just nemad teeksid Eestist slaavi vabariigi, mille järgi saaks käe sirutada ka Putin oma “Vene maailma” ühendamise soovis.

Katri Raik tõestas taas, et Eestis on jõud, kes lausa vihkavad rahvusriiki.