Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaalmeedia: Siim Kallase elulooraamatu pealkiri on hämmastavalt sügavamõtteline

02.10.2023
“Mina!!!”
© UU

Juba nädalapäevad reklaamitakse meedias veteranpoliitiku Siim Kallase elulooraamatu väljaandmist ja just selle pealkiri “Mina” on pannud sotsiaalmeedia kihama.

“Paremat pealkirja ei saanuks Reformierakonna ühe asutaja ja auesimehe elulooraamatule pannagi – “mina, mina ja ainult mina” ongi oravate elufilosoofia,” kirjutab üks kommentaator.

“Kui Kaja Kallas tõi pensionäridele eeskujuks oma vanemad, kes ei vaja riigilt mingit tuge, siis just seal oli näha “mina” ruudus, kuubis ja kümnendas astmes – kui “mina” ehk poliiteliiti kuuluvad pensionärid elavad hästi, ju siis elavad kõik suurepäraselt ja riigiabi pole kellelegi vaja,” kõlab teine kommentaar.

“Mina – see on aidanud Siim Kallase läbi paksust ja vedelast, ka kohtadest, kus “väikesed” juba ripuksid, “suured” aga kihutavad tõllas läbi,” tõdeb kolmas.

Siim Kallas on väga vastuoluline poliitik, kelle vastutusalas on juhtunud mõnedki skandaalid, mille osas pole täit selgust või puudub see üldse, ning kahtlemata jätab see märgi ka inimesele. Siim Kallase puhul on selleks “kümne-miljoni-dollari-mees”.

Veteranpoliitik võib selle ja VEB Fondi meeldetuletajad kohtusse kaevata ja neilt välja nõuda 1500 või 15 000 eurot, aga ka vihakõneseaduse saabudes see teda ei aita, kuvand oli, on ja jääb, ning selles on Siim Kallas ka ise süüdi – peidetud otstega skandaalid ongi kummitused, mis ilmuvad alatasa jälle välja ja teevad koledat häält.

“VEB Fondist ja kümnest miljonist dollarist raamatus ilmselt ei räägita, ja kui räägitaksegi, siis on Siim Kallas puhas nagu prillikivi,” arvatakse sotsiaalmeedias.

Raamatu reklaamuudistes on põnevad kohad, näiteks: „Siim Kallas on üks kõige kõrgema lennuga Eesti poliitikuid, kelle ümber on alati olnud veendunud pooldajaid ja veendunud vastaseid,“ kirjeldas raamatu autorit kirjastaja Kalle Muuli.

Raske on olla Siim Kallase veendunud vastane, pigem tuleb peale tüdimus mehest, kes ratsutas läbi elu skandaalide seljas ja ei ole kunagi vastutust kandnud. Kui inimesel on eluloos üks lahenduseta skandaal, võib see olla halbade juhuste kokkusattumine, aga kui selliseid skandaale on palju, on see juba muster.

“Raamat näitab, et Siim peab kõige suuremaks väärtuseks perekonda.” See on tõsi, seda näeb Siim Kallase kaitsekõnedest oma poliitikas koperdavale tütrele. Aga teiste peresid ei austa see poliitperekond üldse, mida näitas Kaja Kallas suurperedelt raha ära võttes ja traditsioonilist peremudelit lammutades.

Pisut nalja ka. “See raamat pakub naudingut poliitikagurmaanidele ning on samas, vaata, et kohustuslik lugemine kõigile Eesti poliitika lähiajaloo huvilistele,“ ütles KAVA Kirjastuse osanik Valdo Randpere.

Kui Randpere, siis pole kommentaare vaja. Meenub vaid bravuuritar Liis Lass, kes tahtis vaevu täiskasvanuks saanuna, et tema raamat Eesti ajakirjandusest saaks koolides kohustuslikuks. Väga võimalik, et ka pealkirja “Mina” pakkus välja lämmatavalt suure egoga Valdo Randpere.

Kui Siim Kallasest midagi positiivset meenutada, siis mälumängude ajast on ta tõesti meelde jäänud.

Uued Uudised