Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsilik silmakirjalikkus: ühel hetkel “äärmuspopulistidega koostööd ei tee”, järgmisel kutse ühise laua taha

-
22.10.2021
Sotsidest on saanud poliitiline äpardus.
© UU

Kui valimised olid läbi ja Tallinnas hakati koalitsioonile mõtlema, nimetas sotside liider Indrek Saar EKRE-t äärmuspopulistideks, kellega neil ühist teed pole, ja nüüd kutsub rahvuskonservatiive ühise laua taha koroonakriisi ületamiseks.

Meediast: “Ööl vastu esmaspäeva nimetas sisuliselt ebarealistlikuks koos EKRE-ga Tallinnas Keskerakonna vastu koalitsiooni loomist ka SDE esimees Indrek Saar. “Ei ole praktiliselt võimalik ette kujutada maailmavaateliselt nii erinevate erakondade koostööd,” teatas ka sots Raimond Kaljulaid.”

BNS vahendab nüüd hoopis muud juttu: “Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Indrek Saar saatis reedel teistele parlamendierakondade esimeestele kirja, kus ta kutsus neid ühise laua ääres leppima kokku plaanis, mis aitab elusid säästa, jätkata plaanilise raviga ja hoida ühiskonna võimalikult avatuna.

Vaid koostöös on võimalik Eesti koroonakuristiku servalt tagasi tuua, leiab Saar, vahendas SDE pressiesindaja. Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele, Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele, EKRE esimehele Martin Helmele ja Isamaa esimehele Helir-Valdor Seederile läkitatud kirjas seisab…”

Nagu näha, on sotside poolt kutsutute seas ka Reformierakond ja Kaja Kallas, kes on vandunud, et EKRE-ga kunagi koostööd ei tee. Laua taha kutsutakse paandunud EKRE-eitajad.

Muidugi ütlevad kutsujad nüüd, et kriisi ajal peaks kõik oma vaenud unustama ja koostööd tegema, aga inimlikult on raske võtta kutset vastu, kui enne seda on näkku öeldud: koostöö ei ole praktiliselt võimalik.

Ilmselgelt tahab valimistel lüüa saanud erakonna liider Indrek Saar endale vaid plusspunkte teenida, et hiljem öelda: näete, mina tegin ausa ettepaneku, aga teised polnud nõus. Unustades oma varasema näkkusülitamise.

Või oli tegu katsega ära hoida laupäevast suurt meeleavaldust? Pärast hea öelda: läbirääkimiste laua asemel mindi tänavatele… Aga pole ju siiraid läbirääkijaid.