Stalinismi kaja Riigikogu saalis

Arvamus,

Vahel jääb mulje, et meie valitsejad ei saa ka ise aru sellest, mida räägivad ja isegi mida nad otsustavad.

Seoses võimalike kogunemistega aprillirahutuste aastapäeval ja 9. mail keelab politsei 26. aprillist kuni 10. maini avalikud koosolekud, mis võivad õhutada vaenu ja kus kasutatakse agressori sümboolikat.

Selle loogika järgi ei keela või lausa lubab politsei vaenuõhutavad agressori sümboolikaga koosolekud ajavahemikus 10. maist 26 aprillini.

Nii et hakaku kasvõi täna möllama, nädal aega võib ju vabalt räusata ja ülbitseda.

Hetkel käivas valitsuse infotunnis Riigikogus vastas peaminister Kaja Kallas vastavale Helir-Valdor Seederi küsimusele sama hämavalt häbematult, nagu ka kõigile teistele küsimustele. Tema käest küsiti kaks korda järjest, kas ei tuleks Venemaa ja Valgevene kodanikelt Eestis relvad ära korjata ja tühistada sõjaõhutajate elamisload ning mitte lasta võõrriikide kodanikel valida kohalikku võimu, sest nendel pole seda õigust ka paljudes ülejäänutes EL-i riikides. Kaks korda vastas Kaja Kallas „küsimustest mööda“.

Kalle Grünthali küsimusele selle kohta, kas KK on rääkinud kaitseminister Kalle Laanetiga tema väidetava ähvarduse kohta sõjaväes teeniva Grünthali poja aadressil, et kas see on siis normaalne, kui minister ähvardab rahvasaadiku pereliikmeid, vastas peaminister, et ei ole rääkinud, kuna ei usu Grünthali.

Nii et pole rääkinud, aga ei usu.

Kaja Kallas on nagu stalinismi rudiment, sest Stalini ajal mõisteti hukka ja represseeriti „rahvavaenlastest“ kirjanikke parteikoosolekutel tihtipeale sõnadega: „pole lugenud, aga mõistan hukka.“

See on nüüd küll Stalini režiimi kaja. Ja KK istus täna infotunnis niivõrd tigeda näoga, et hakkas kõhe.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused