Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Steve Bannon: need, kelle vastu peavoolumeedia võitlust peab pole fašistid, fašistid istuvad Brüsselis

-
05.06.2018
Steve Bannon
© AFP/Scanpix

Donald Trumpi endine peastrateeg ja uudisteportaali Breitbart News endine juht Steve Bannon ütleb ajalehele Die Welt Itaalia valimisi kommenteerides, et peab Itaalias toimunut suureks võiduks.

Bannon tunnistab ka, et on viimasel ajal viibinud sageli Roomas. Peale valimis kohtus ta ka Liiga juhi Matteo Salviniga, kellele soovitas alustada läbirääkimisi Viie Tähe Liikumisega. „Rooma on hetkel maailmapoliitika tulipunkt. Praegu siin toimuv on tõesti äärmiselt märkimisväärne,“ ütleb Bannon.

Bannonile avaldab väga muljet, et meie praegusel nartsissistlikul ajastul olid kaks noort parteijuhti – Luigi Di Maio (Viie Tähe Liikumine) ja Matteo Salvini (Liiga) – valmis loobuma kõrgema eesmärgi nimel peaministri kohast. „Itaalias taheti panna pukki järjekordne tehnokraatide valitsus, kuid enamus hääletas kartelli vastu. Ees seisab pikk ja raske võitlus. Liiga ja Viie Tähe Liikumine teevad vigu, kuid see kõik on alles algus,“ leiab Bannon.

Itaalia uut valitsust eesotsas peaminister Giuseppe Contega nimetab Bannon tõeliseks maavärinaks. „Varsti näete. Itaaliat kardetakse. Praegu ei oska veel keegi ette kujutada, mida Viie Tähe Liikumine ja Liiga koos saavutada võivad. Financial Times nimetab neid barbariteks, sakslased nimetavad neid lumpeniks. Aga kes külvab tuult, see lõikab tormi. Itaalia ja Ungari andsid oma viimaste valimistega väga selge sõnumi, ka migrantide vastasuse osas. See on läbi, nii nagu ka Brüsseli käsupoliitika,“ ütleb Bannon, kes usub, et praegust Euroopa Liitu asendab peagi vabade riikide ühendus.

Ülemaailmse populismi tõusu lükkas Bannoni meelest käima 2008. aasta majanduskriis, mille käigus ahistati keskklassi ja lihtsaid inimesi ning mille tagajärjel suurenes üldine ebavõrdsus. Kuid ta ei usu, et populism oleks kiiresti mööduv ajutine nähtus. „See on alles algus, peagi näete. Isegi George Soros ütles hiljuti, et elame revolutsioonilistel aegadel. Meie seisame ajaloo õigel poolel. Macron ja Merkel kukuvad nagu keeglikurikad,“ on Bannon veendunud.

Tõrjutute tõusule on Bannoni meelest aidanud tohutult kaasa ka tänapäevane tehnoloogia. „Tänu sellele hävitati võimsate monopol – peavoolumeedia. Enamus hääletas Itaalias uute parteide poolt ja seda peavoolumeedia räpasest tegevusest hoolimata,“  ütleb Bannon ja lisab: „Mitte need ei ole fašistid, kelle vastu peavoolumeedia võitlust peab; fašistid istuvad Brüsselis.“

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer