Stolitsa kaputt? Või kirdõkk?

Arvamus,

Tallinna monopolitiseeritud „munitsipaallehtede“ probleemist räägitakse aastakümneid – Pealinn ja Stolitsa oleksid nagu kahe erineva riigi (Eesti ja Venemaa) lehed, aga see-eest ühe partei omad.

Stolitsa kui usin putinismi ja „vene maailma“ toetaja on olnud hambus nii peavoolumeedial kui ka mõjukatel poliitikutel, seda enam et väljaannet juhib kestvalt brutaalne keskerakondlik sovett, kel on seal veel ka sugulussidemed, aga sellega ei saanud mitte keegi mitte midagi teha.

Põhjus on üks ja seesama: kuna Eestis valivad kohalikku võimu ka Venemaa kodanikud, kes tagavad Lasnamäel paarkümmend tuhat häält Mihhail Kõlvartile, siis Eesti pealinna võim ongi täiesti seaduslikult suuresti nende võim ja selle võimu lehed on ka nende lehed. Süüdi ei ole ei Kõlvart ega korrumpeerunud venemeelsed ametnikud – süüdi on teised eesti erakonnad ja seadusandjad, kes kinkisid valimisõiguse inimestele, kes samamoodi soosivad Venemaad, nagu Stolitsa juhid.

Aga nüüd, kui käes on majanduslik surutis, võiks hakata natukenegi kokku hoidma munitsipaallehtede pealt, suunates säästetud raha inimeste jaoks kasulikumale tegevusele. Ja siin võiks võtta eeskujuks Moskva oblasti võimude otsus munitsipaalväljaannete „optimiseerimisest“: toimetused suletakse, kaastöötajad koondatakse ja linnadesse jäävad vaid freelancerid, kes kirjutavad üheainsa oblastiväljaande „Podmoskovje segodnja“ jaoks.

Võimude käsilastest ajakirjanikud, keda nende peremehed nõnda tänasid truualamliku töö eest, kurdavad, et tööta jääb lausa tuhatkond kirjutajat ja nende lehed hävitatakse. Kuid sõltumatud väljaanded ja poliitikud jällegi arvavad, et munitsipaalväljaanded on juba ammu muutunud võimude propagandistideks, kellest Moskva oblasti valitsus otsustas nüüd lahti saada, et saaks eelarvet ümber jaotada.

Loominguliselt ei kaotaks propagandistid ise mitte midagi, sest ka näiteks siinse Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin möllab sotsvõrgustikes täiega, nii et russofašistlik putinlik agentuur Regnum teda muudkui tsiteerib.

Äkki nüüd, kui koalitsiooni kaasatud sotsid muutuvad Tallinna võimus keskerakonna suhtes aina agressiivsemaks, võetakse loodetavasti midagi ette ka Savisaare meediaimpeeriumi rudimentaarse sabakondiga. Liiga palju maksumaksjate raha kulub igasuguste šovinistide nuumamisele, kesikute kiitmisele ja lugejate ajude „denatsifitseerimisele“.

Stolitsa on niivõrd odioosne väljaanne ja selle nimigi sedavõrd kompromiteeritud, et see poleks mitte mingi kaotus. Ja see kole Stolitsa tramm tuleks koos Yana Toomi trammiga üle värvida, sest need nimed tõmbavad vee peale ilusale traditsioonile. Mõelge vaid: Jaan Poska – ja Tšaplõgini Stolitsa; Eestit kaitsnud Julius Kuperjanov – ja väljasaadetud eestivihkajatest provokaatoreid kaitsev Yana Toom oma bürooga…

Eesti pealinn peab välja nägema nagu eesti pealinn, aga mitte nagu mingi Pihkva provints.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused