Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Sünnitusmasinate” vastu võitleva peaministri peres liigub naine rahakapi ja “toksiliselt maskuliinse” mehe vahel

-
28.08.2023
Kaja Kallase ja tema abikaasa Arvo Halliku peres liigub naine mehe ja rahakapi vahel.
© Scanpix

Peaminister Kaja Kallas rääkis alles hiljuti sellest, et naiste väärtus ei tohi olla vaid laste sünnitamises, kuid tema abikaasa Vene-suunalise äritegevuse skandaal näitab, et naiste väärtus peitub ka küsimustest hoiduvas mehe tegemiste rahastamises.

Olukord on lausa naljakas – peaminister räägib naiste väärtustamisest, sealhulgas nendele karjäärivabaduse kindlustamisest ning “sünnitusmasina” rolli kaotamisest, kuid tema enda peres ei tea “kaasaegne” karjäärinaine, lausa riigi liider, mehe tegemistest midagi, nende peres liigub naine ainult rahakapi ja mehe vahet, isegi infot talle ei jagata.

Alles tänavu 23. märtsil ütles Kaja Kallas Postimehe loos: “Kaja Kallas: kriiside lahendamises on oluline roll naistel”. Praegu on riiklikul tasemel usalduskriis, ja naispeaminister ei saa seda “olulist rolli” etendada, sest ei tea midagi oma mehe tegemistest. Võib-olla on õigus tema isal Siim Kallasel, kes ütles mullu juunis: peame kaitsma naisi talibanlike väärtuste eest. Afganistanis toobki naine mehele kõik vajaliku kätte ning suu tema ilusate silmade all on alati kinni.

Sotsiaalmeedias võtab olukorra humoorikalt kokku ühiskonnategelane Peeter Espak: “Muidugi võib veidi imestust tekitada asjaolu, et kui Arvo küsis Kajalt 350 tuhat ja siis 20 tuhat laenu, et siis Kaja ei küsinud järgi, et mis ta selle rahaga teha mõtleb ja miks tal seda vaja võiks minna? Aga samas jälle teades meie ühiskonna ka perekonnaelu absoluutselt patriarhaalset ülesehitust, siis võib seda taaskord seostada asjaoluga, et Kaja – olles tüüpiline allasurutud ja madamal positsioonil tegutsev abielunaine – lihtsalt leidis, et kas on see tema kui nõrga abielunaise roll või asi üldse mehelt miskit küsida, et mida too tema rahaga pihta hakkab. Arvo on siiski täiskasvanud mees ja pole mingi naise asi hakata iseseisva ja enesekindla mehe tööasjades liigselt tuhnima.

Kaja on üleüldiselt tuntud kui tagasihoidlikkuse etalon, kes kunagi ei süüdista mitte kedagi teist, ei levita isegi kuulujutte, pole elus väga kaugele jõudnud ja teeb seda peaministri asja samuti kohusetundest ja vabaduse ning aususe armastusest. Peame leppima, et ta lihtsalt automaatselt võttis naise allasurutet positsiooni ugrimugri perekonnastruktuuris omaks ja kui mees ütles “Naisuke, tead anna mulle 350 tuhat nüüd”, siis Kaja lihtsalt vastas “Jah kallis, ma kohe kannan üle, aga teeme ikka lepingu ka, et siis on nagu kindlam tunne. Et isa juba ütles, et ikka kõikide asjade kohta peab olema absoluutselt aus ja läbipaistev asjaajamine moel, et kahtluse raasugi ei tohi jääda, et üritatakse miskit imelikku teha”. Muidu oleks lihtsalt käekotist võtnud või niisama üle kandnud, mida ju abikaasad või armukesed ju ikka teevad – aga kõik peab aus olema! Paberil kirjas!

No ja nii selle rahaga siis läkski. Kaja saadab oma päevad tagasihoidlikult mööda köögis suppi keetes ja vannitoas pesu pestes ning pärast linu triikides. Ja kui mehel raha vaja on – kohe annab. Võibolla ütles, et vaata Arvo, et sa siis selle raha eest lõbumajja ei lähe ja sõpradega koos maha juua ka ei tohi! Aga noh kust oleks tema kuidagigi võinud selle välja nuputada, mida mees päriselt teeb!”

Üldiselt aga on Kaja Kallas tõestanud taas üht oma vastuolu: naiste karjääri- ja abordiõiguse eest seistes annab ta samas oma mehele küsimusi esitamata oma hinge tagant ära kasvõi kõik säästud.

Seda, et peaminister peaks enda valitsetavas riigis kõigest teadma, pole vist vaja üle korratagi.

Uued Uudised