Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suur Alar Karise intervjuu Postimehele eesti riigi sünnipäeva puhul: venelastele tasuta, eestlastele raha eest

-
24.02.2023

Enne kui meile hakatakse esitama kogu seda meid ootavat pidulikku sügavamõttelist, sallivat ja poliitkorrektset Kadriorus koostatud teksti, pööraks tähelepanu ühele pisikesele asjaolule: Riigikogus presidendiks määratud Alar Karis andis kolossaalse pidupäeva intervjuu Postimehele, ja eesti keele, kultuuri ja rahvuse säilimise eest kindlalt seisev Postimees avaldas selle kahes keeles: venelaste jaoks tasuta ja tänase sünnipäeva peasüüdlaste ehk eesti riigi loonud, seda kaitsnud ja vabastanud eestlastele euroraha eest.

No ühesõnaga sünnipäevalaps pidi oma peol kommi eest maksma, külalised said kingituseks.

Ega muud polegi lisada. Eesti kõrgepalgalise suure kantseleiga riigiametniku pajatusi ma nende poolt niigi lüpstud maksumaksjana ei osta põhimõtteliselt, seega vaatasin selle mõõdukalt igava lõputuna näiva intervjuu üldteada asjadest ja aabitsatõdedest vene keeles „diagonaalis“ läbi ja üks episood tundus huvitav.

Tagasitõlge vene keelest: „Pärast seda, kui ma külastasin Ukrainat ja nägin kõiki neid metsikusi, ma hakkasin lülitama televiisorit teistele kanalitele siis, kui mulle sattusid ette Venemaa omad. Kuid aja möödudes hakkad aru saama sellest, et see keel ja selle kõla ei ole agressioonis süüdi“.

Uskumatu: selleks ajaks, kui Ukrainas toimusid härra presidendiametniku poolt äranähtud metsikused, olid Venemaa kanalid Eestis juba illegaalsed. Kuidas nende peale võis küll sattuda?

Huvitav, mis teleteenuste kodupakett Kadriorus selline on?

Kõigile toredat Eesti Vabariigi sünnipäeva!

Ivan Makarov