Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Taivo Sepp: tulistav Rootsi on hea näide vaenukõneseaduse tegelikust mõjust

30.09.2023
Malmö, Rootsi “Chicago”.
© Scanpix

Konservatiivne poliitikavaatleja Taivo Sepp kommenteerib sotsiaalmeedias uudist selle kohta, et Rootsi kavatseb võitlusesse sisserändetaustaga organiseeritud kuritegevusega kaasata ka relvajõud.

“Rootsi on näide vaenukõneseaduse tegelikust mõjust. Kui selline seadus pidi ära hoidma rahvuste vahelised konfliktid, mis võivad lõppeda ka tapatalgudega, siis saadi soovitule hoopis vastupidine tulemus. Inimesed surevadki tänases Rootsis tänavatel.

Põhjus on lihtne. Statistika ja kriitika, mis puudutab migratsiooni pahupoolt, suruti vihakõneseaduse alusel maha. Rootslaste suud pandi karistuse ähvardusel kinni.

Veelkord leidis tõestust see, et sõnavabadus on kõige alus. Ka sellisel tundlikult teemal, nagu migratsioon, peab saama vabalt oma arvamust avaldada ja kriitikat teha, ilma et peaks kartma “rootsi kardinaid”. Kui seda ei lubata, siis jõuamegi tänase Rootsi probleemideni, kus alles nüüd saab rahvas teada, mis nende riigiga juhtunud on.

Aga migratsiooni tagajärjed on lõplikud. Neid tagasi pöörata on pea võimatu. Seda peaks eestlane ometi oma kogemusest teadma, kuna okupatsiooni ajal toimus ka meile meeletu migratsioon ja nüüd on selle tagajärjed meile näha. Tagasi ei pööra seda protsessi enam kuidagi. Nad on siin, et jääda.

Õppige enda kogemusest, aga õppige ometi ka naabrite kogemusest. Olgem targad! Ei tsensuuriseadusele.”