Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tänav kesklinnas: kes maksab, see magatab

-
04.01.2022

Tavaliselt on nii, et ülejooksikud saavad Tallinnas endale veel magusamad kohad, kui ausad keskerakondlased: endine sots Vadim Belobrovtsev sai aselinnapeaks, endine vabaerakondlane Monika Haukanõmm sai Kesklinna vanemaks, Aivar Riisalu teenis pendeldamisega Isamaa ja keskerakonna vahel abilinnapea koha ja terve varanduse, endised reformierakondlased Imre Sooäär ja Andrei Korobeinik pääsesid keskerakonnaga Riigikokku, Deniss Boroditš oli keskerakondlasena Tallinna abilinnapea, siis reformierakonnaga Riigikogus, kuid kordas Reinsalu kangelastegu, naases keskerakonna rüppe ja sai tänutäheks Tallinna Linnatranspordi juhi hiigelpalga. Endine reformierakondlane Igor Gräzin tukub nüüd keskerakondlasena linnavolikogu soojas saalis. Rääkimata sellest, et endised kommunistid on Tallinna võimusüsteemis ikka kadestamisväärsetel positsioonidel ja kõige ülbemad kah.

Tänu sellele, et keskerakonnal jäi viimastel kohalikel valimistel Tallinnas puudu mõni hääl, oli loodud ka reeglit kinnitav erand (pretsedent): keskerakonda reetnud ja kohe pärast seda Boroditši uusi gazenvageneid välja vilistama tõtanud Raimond Kaljulaid pääses tema poolt reedetud endiste seltsimeestega koalitsiooni, mis oli keskerakonna jaoks mõnevõrra alandav, aga nüüd võib see soovunelm pudeneda käest: sotside Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Kaljulaid ütles täna Delfile, et EKRE nimekirjast volikokku valitud Kairet Remmak-Grassmanni liitumine keskerakonna fraktsiooniga muudab olukorda. “Kui keskerakond taastab enamuse volikogus, siis on see muidugi täiesti uus olukord ja siis peavad sotsiaaldemokraadid mõistagi piirkonna juhatuse ja fraktsiooniga ühiselt olukorda arutama ja tegema uued otsused.”

No mis otsuseid saab teha, kui teid söögiküna juurest minema aetakse? Et piirkonna juhatus ja fraktsioon panevad ühiselt ennast põlema? Teid võeti ju kampa mitte sellepärast, et te olete targad, aatelised ja töövõimelised, vaid seetõttu, et te olete linnavolikogus kõige pisemad ja seega tuli teiega vähem hüvesid jagada. Niikui keskerakonna fraktsioon komplekteerub enamuseks, lendate te sealt kõigi oma „uute otsustega“ opositsiooni pajukile ja kogu lugu. Teid kasutati ära, aga saite vähemalt huuled moosiseks. Ja ülejooksiku Raimond Kaljulaidi suhtes oleks kingasaamine õiglane.

Iseenesest ei ole iseenda pakkumises teistele erakondadele midagi uut, seda peetakse maailma teiseks vanimaks ametiks: kes maksab, see ka magatab. Selle vahega, et kui tavaline prostituut müüb ainult iseennast, siis poliitjooksik müüb koos endaga ka tema poolt endise erakonna nimekirjas hääletanud valijaid.

Nii et EKRE nimekirjas võimu juurde pääsenud Kairet Remmak-Grassmannile oma hääle andnud valijaid „pannakse“ nüüd täiega ja tasuta, õnneks neid ei olnud palju.

Ivan Makarov