Targutav Ilves peab end öökulliks, kes Turovski käsitluses on üks lollimaid linde üldse

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.

Eesti eelmine president Toomas Hendrik Ilves on rahvale meelde jäänud kui end üldiselt teistest targemaks pidav üleolev riigipea, kes pole seda joont jätnud ka pärast oma ametiaega.

Näiteks skandaalse Ärma taluga riiki ja rahvast koormanud Ilves kraaksatas hiljuti Twitteris, et praegu valitseb Eestit taasiseseisvumise aja kõige rumalam, madalaima IQ-ga valitsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äsjasel presidendi vastuvõtu valguses, kus kujunduses ja kultuuriprogrammis prevaleeris linnuteema, võrdles Ilves ise end aga tarkuse sümboli öökulliga. Paraku läks meie kikilipsustatud tarkpeal, et mitte öelda tühikargajast targutajal veidi nihu, sest kui lugeda autoriteetset zooloogi Aleksei Turovskit, siis saame teada, et kuigi öökulli peetakse millegipärast tarkuse sümboliks, on ta lindude seas isegi lollim kui kana. Seega oleks pidanud Ilves enda kõrge IQ juures Minerva asemel rääkima kanadest.

Raamatus “Loomadest, armastusega” kirjutab Turovski järgmist: „Vaatame siis, milliseid loomi peab inimene targaks. Öökull on suisa tarkuse võrdkuju. Tarkadeks peetakse kotkaid ja ronki ehk kaarnaid. Varestest räägitakse, et nad on targad linnud. Inimese meelest on ka koer tark. Ja delfiin on igal juhul tark.
Kuivõrd see kõik tõele vastab? Öökull, athene noctua, tarkusejumalanna Pallas Athena sümbol, on inimlikust seisukohast hinnates rumal lind. Õigupoolest on lollimat sulelist väga raske leida, kui võtame aluseks võime olukorras kiiresti orienteeruda. Ja kui samast vaatekohast analüüsida kana, siis kanast on raske targemat lindu leida. Muidugi ma ei räägi praegu Talleggi broileritest. Ma räägin maakanast, kes elab vabana õues ja kellel on vaenlasi küll ja küll. Ja kellel on kukk.”

Seega, Eestis polegi taasiseseisvumise järel nii rumalat presidenti olnud, kes end kõige lollimaks linnuks peab.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused