Tomusk: Pipi Pikksuka isa võiks jääda neegrikuningaks

Arvamus,
- Updated
tomusk

Keeleinspektsiooni peadirektor ja lastekirjanik Ilmar Tomusk leidis teisipäeval ETV uudistesaate “Aktuaalse kaamera” stuudios, et poliitkorrektsusega ei tasu lastekirjanduses väga kaugele minna, vahendas BNS.

Keeleinspektsiooni direktor nentis, et talle ei meeldi eriti mõtted piiride kompimisest, et mida saaks ühiskonna probleemidest veel lasteni tuua. “Laps peaks jääma lapseks ja lastekirjandus peaks jääma lastekirjanduseks, pigem ikkagi positiivselt.”

Tomusk ütles, et lastele peab rääkima ja kirjutama kõigest, kuid neile arusaadaval viisi ja eakohaselt. Ka arvas Tomusk, et poliitkorrektsusega ei tasu lastekirjanduses väga kaugele minna.

“Eks Pipi Pikksuka isa jääb ikka neegrikuningaks, ma usun, ta võiks vähemalt jääda ja seda ei pea ümber tegema,” ütles ta. “Vastasel juhul tuleks tema sõnul minna kirjandusega juba väga kaugele, et olla poliitiliselt korrektne – mida teha Shakespeare’i “Othello” ja “Hamletiga” või Piibliga.”

Tomusk märkis, et ka temal on ühes kaheksa aastat tagasi ilmunud raamatus kasutatud sõna “neeger”.

“Ma arvan, et sellega on kõik korras. Ma ei hakka seda muutma,” lisas lastekirjanik.

UU/BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused