Trumpi tagandamissaaga – neli aastat tühijooksu jätkub põikpäiselt ka pärast ametiaja lõppu

Arvamus,
- Updated
Reutersi aasta foto: Donald Trump räägib Ameerika nimel. (Foto: Scanpix)

President Trumpi tagandati tagajärjetult tema nelja valitsemisaasta jooksu ja jätkatakse nüüd sama tagajärjetult, kuigi mehest on saanud tavakodanik.

Sama ägedalt jätkab Trumpi materdamist ka Eesti peavoolumeedia, vahendades igat demokraatide algatust, mille kohta on ette teada, et see põrub. Ometigi valitseb toon, et kohe-kohe see juhtub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võib-olla on selle põhjuseks asjaolu, et Eesti meedia toitub üliliberaalse agentuuri France Presse (AFP) uudistest, mis ongi sellise kallutatusega, ja neutraalsemaks neid uudiseid kunagi ei mudita.

Nii ütleb AFP uudis, et “Trumpi kaitsjad nõudsid tema õigeksmõistmist “ebaõiglasel” protsessil”. Sõnaühendi “ebaõiglasel” jutumärkidesse panek osutab naeruvääristamisele.

Uudise lõpp aga on paljuütlev.

Trumpi süüdimõistmiseks senatis on vaja kõigi 50 demokraadist senaatori ja lisaks vähemalt 17 vabariiklase häält. Sellist tulemust peetakse siiski ebatõenäoliseks.

Ent kui isegi käputäis vabariiklasi tema süüdimõistmise poolt hääletab, on see ajalooline tähis Trumpi vastu, kes on lõhestanud omaenda erakonna populistide ja mõõdukamate vahel.

Trump on esimene Ühendriikide president, kellele on tagandamissüüdistus esitatud kaks korda. Ta on ka esimene, kelle üle mõistab senat kohut juba pärast ametiaja lõppu.

Seega on süüdimõistmine ebatõenäoline, aga AFP leiab ikkagi rea asju, millega äsada: lõhestas oma erakonda, esimene president, keda tagandati kaks korda ja nii edasi.

Aga äkki ütleb see kokkuvõte hoopis seda, et tänu Ameerika demokraatidele on USA-st kadunud poliitiline kultuur, alanud nõiajahtide korraldamine poliitiliste oponentide vastu ja pööre demokraatiast vasakpoolse totalitarismi suunas?

Üks on siiski selge – Lääne liberaalne ühiskond ei ole enam demokraatlik ning kõige suuremas ohus on sõnavabadus. Sest Trump ei ole mitte kusagil süüdi mõistetud, aga Twitter ja teised sotsiaalmeediahiiud lõid ta sellest hoolimata risti.

Tegelikult loodavad demokraadid isegi tagantjärele saavutada hoopis seda, et Trump enam kandideerima ei pääseks ja neid konservatiivse Ameerika naasmisega ei ohustaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused