Üleskutse näidata solidaarsust: meie rikkad pensionärid, aidake vaest Hispaania eakat

Rubriik Arvamus On
©ZP/Scanpix
On tõsiasi, et isegi Lõuna-Euroopas elavad vanurid paremini kui Eestis, ometi läheme päästepaketiga neile appi. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Alver Aria vaatleb sarkastilises vormis üleskutset aidata EL-i ühiskassa kaudu Lõuna-Euroopat, kus pensioninumbrid on meist kordades kõrgemad.

„Meedias on üles kutsutud näitama solidaarsust Lõuna-Euroopa riikide vaesemate kodanikega, sest nendes riikides võib valitsusel olla raskusi vajalike raha leidmiseks. Näiteks Hispaania kavatseb toetada 850 000 majapidamist ehk 2,5 miljonit kodanikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iga selline vaene hispaanlane peaks tulevikus saama toetust pool miinimumpalka, mis on Hispaanias naeruväärselt madal – 1108 EUR. Ehk vaesele täiskasvanud hispaanlasele mitte midagi tegemata 554 EUR kuus kätte.

Muidugi peaksid hispaanlasi toetama kooneritest eesti pensionärid, kes saavad ulmesummasid -2020. aasta IV kvartalis oli keskmine pension 473,5 EUR ja keskmine vanaduspension 485,4 EUR (44 aastat tööstaaži).

Kuhu need pensionäri kavatsevad selle rahaga minna – kirstu ei saa ju raha kaasa võtta. Andku parem heaga hispaanlastele ära! Või võtame ka meie alampalga saajad – 584 EUR kuus. Hulluks võib minna – olgem siiski altruistlikud.

Mõned analüütikud räägivad, et Hispaania ja Eesti toidupoes on hinnad samad. Ja mis siis?  Hispaania vaene tahab ka kohvikus istuda! Detsembris 2019 oli Hispaanias 608294 pensionäri keskmise pensioniga 1143,55 EUR. Normaalne! Seal lõunas kulubki pensionäril rohkem raha, kui siin külmas Põhjas!

Euroopa Liidu poolt võlakirjade väljastamine, et saaks Lõuna rahvaid toetada, on väga õige. Ja õige on ka võlakirjade hilisem väljaostmine kõigi eurooplaste poolt ühiselt, mitte ainult kulutajate poolt.

Töö tegemine ja oma töö tulemuse ära kinkimine võib kannataja viia isegi paradiisi. Kahju, et meie pensionärid pole islamiusulised – islamis ootab kannatajat 70 neitsit, kes igal hommikul saavad uuesti neitsiteks tagasi. Raha maises elus ei saa, aga paradiisis on lõbu laialt!

Muide – kristluses on öeldud, et ennem pääseb kaamel läbi nõelasilma, kui rikas paradiisi. Eesti pensionärid ja väikest palka saavad inimesed – kas tahate nõelasilma kinni jääda? Mõelge, millised eeldused on senise iseseisvusaja (ligi kolmkümmend aastat) loodud teile õndsaks saamiseks! Olge tänulikud!

Seega, nagu ajakirjanikud ja poliitikud ütlevad – managem enda ette laiem pilt ja näidakem üles solidaarsust.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused