Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ülla Vähk: 1918. aastal loodud Eesti riik on täna väga rängalt löögi all

-
07.06.2022
Eesti ühiskond näitab streikides valmidust võidelda oma õiguste eest.. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

“Olen jälginud käesolevat riigipöördelaadset protsessi Eestis. Mida arvata? Olen oma arvamuse järgmiselt vormistanud.

Minu arvates on Eesti Vabariigi edasikestmine demokraatliku põhiseadusliku riigina anno 1918 väga-väga rängalt löögi all. Teatavasti riigi me kaotasime 1940, kuid NB!! de facto, Eesti riik püsis de jure järgnevad 50 aastat ja see andis rahvale hingejõudu. De jure püsimise klausel lõppes 1991 riigi väidetava taastamisega.

Kas riik sai ikka taastatud ja püsib sellisena ka täna? Minu hinnangul mitte, püsib parimal juhul vaid sõnades. Praktikas anname täna reaalselt ära ka parlamentarismi kui sellise üldse.

Teine küsimus on, kas eesti rahvas püsib? 1940. aastal oli Päts öelnud, et ta ei tahtnud, et vene Punaarmee kogu rahva oleks maha tapnud, sest kui rahvas jääb elama, on tal ükskord jälle võimalus riik taastada. See juhtuski.

Täna kaotatakse teadlikult eesti rahvast nii uue slaavi massiimmigratsiooniga kui ka 350-aastase eestlaste eestikeelse kooli eesti lastelt äravõtmse ja kuritegeliku Potjomkini küla ehitamisega. See on surnult sündinud plaan, n.ö. kärvanud koera üle aia loopimine, aga eesti lastelt võtab ta nende eestikeelse kasvukeskkonna ja keele. See on rahvuse lõpp.

1988-91 käis eestlaste põhivõitlus eesti keele eest. Kuigi NB! tol ajal ei olnud eesti keel veel mitte ligilähedaseltki nii suures ohus kui täna:

– tol ajal oli maa veel täidetud eestlastega, eesti koole ei pannud keegi veel kinni, keegi ei sundinud “linnukese” pärast eesti lapsi venekeelsesse lasteaia- ja koolikeskkonda;

– ülikool oli enesestmõistetavalt eestikeelne

– miski ei ähvardanud veel rahvuslikke laulupidusid

Kõik see on täna vastupidi – eesti rahva Eesti on suuremas ohus kui iial enne ajaloos.

Mille nimel? Euroliberglobalismi nimel? Ühe vana karjäärikommunisti Siim Kallase võimu ja raha üle kontrolli haaramiseks loodud partei nimel? Tema võsukese, kellest on tehtud euroliberalismi maskott, ülemvõimu nimel??

Minu valu Eesti pärast on tohutu ja tõeline. Kas on veel jõudu, mis annaks lootust vaba riigi ja rahva kestmise juurde tagasi pöörduda?

Ülla Vähk