Ülla Vähk Kristina Kallasele: te ei teeni Eesti Vabariiki, vaid mingit teist riiki ja ideed

Arvamus,
©UU
Tolerantsus peksab sõnavabadust – Kallase juhitav Eesti 200 lööks maadligi igaühe, kes ei mõtle nende kombel.

Kuna just laupäeval sünnib uus projektipartei Eesti 200, on paslik avaldada üks kiri, mille saatis selle poliitseltskonna etteotsa valitavale Kristina Kallasele Ülla Vähk, kes ütleb enda kohta, et ta ei kuulu ühtegi erakonda, on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsika alala ja töötab FIE-st raamatupidajana.

“Lugupeetud Kristina Kallas! Oma vastustes Andres Kuusele  kinnitasite, et Teid huvitab valimisvõitluses ideede võitlus, kuid tingimusel, et need on õiged ideed, s.o. Teie idee ja selle variatsioonid. Kuna EKRE ilmselgelt ei ole Teie idee variatsioon, siis on EKRE saatanast, ja nii karikatuurne, kui see ka ei tundu, demokraatia Teie rakenduses nõuab EKRE kui vale idee esindaja kõrvaldamist poliitilisest protsessist. Ja lisaks nõuate Reformierakonna kui selle vale idee protsessis osalemise aktsepteerija noomimist (vähemalt). See sarnaneb peaaegu üks-ühele NLiidu arusaamisega demokraatiast.

Teie idee ise pole rohkem ega vähem kui UUS RIIK. Tuletan meelde, et juba E. Savisaar tahtis teha UUT RIIKI anno 1991 kõigi olemasolevate elanike kui kodanikega, paludes Moskvalt tunnustust ja vastavalt jätkates Moskva satelliidina. Loomulikult kakskeelset riiki, ilma ajaloota ja Eesti Vabariiki anno 1918 sisuliselt ja igaveseks prügikasti visates. Teie tahate teha täpselt sedasama, ainult selle erinevusega, et Moskvalt selle riigi tunnustuse küsimine jääb praegu ära, tunnustama ja juhtima peab Soros-globalistlik maailmariik, praegu EL.

Aga muus osas on Teil kõik nagu nõukogude internatsionalismi käsiraamatust maha kirjutatud. Te teenite igas oma sõnas – põhjusel, et see on igas Teile olemuslikus mõttes – põhiseadusliku EV anno 1918 taandamist, põhiseadusliku eestlaste rahvusriigi taandamist, kõige muutmist, nii keeleseaduse kui kodakondsusseaduse aluste muutmist jne. jne. Teid ei huvita absoluutselt, et selliste põhimõtteliselt riiki muutvate otsuste tegemiseks tuleb saada mandaat selle riigi loonud rahvalt vähemalt referendumil.

Mulle on sügavalt arusaamatu, kuidas Te sellisel juhul sobite Eesti Vabariiki anno 1918 esindavaks poliitikuks. Ühtlasi on see mulle täiesti vastuvõetamatu. Siin avaldub täpselt sama meelsusel põhinev fenomen, mis teeb Teile EKRE vastuvõetamatuks. Üks seisab EV anno 1918 alustel ja teine teeb UUT RIIKI. On ju spetsiaalselt Teile iseloomulik, et Eesti ajalugu tulevat arutada ühiskondlikul debatil.

Kuna tegemist on Eesti Vabariiki anno 1918 ja tema põhiseadust puudutavate põhimõtteliste seisukohtadega ja nende võimaliku muutmisega uuspoliitikute poolt, siis saadan kirja ka kõigi teiste erakondade juhtidele seisukoha võtmiseks.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused