Ülla Vähk: Reformierakond tahab juhtida kujuteldavat Eestit

Arvamus,
©Tiit Tamme/Õhtuleht
Reformierakonna valitsus teeb Eestis globalismile avatud riigi.

Rahvuslane Ülla Vähk kirjutab sellest, kuidas ETV-s Andres Kuuse saates deklareeris Kaja Kallas, et Yana Toomiga valitsuses olemine pole ületamatu.

“Aga EKRE-ga on ületamatu? Mis on selle asja nimi? Kaks Soros-globalisti ühendavad jõud oma põhihuvides – tüütu ja tülikas „natslik“ vaheterritoorium vahelt ära kaotada. Pole midagi uut Eesti jaoks siin päikese all – see on uus Molotov-Ribbentropi pakt. Aga see tähendab, et suur põhimõtteline ja elu otsustav võitlus on ees. Suurepärane, et EKRE töö on kandnud vilja, riigikogu koosseis on silmapaistvalt tugev ja ideaalides me ei murdu,” kirjutab Ülla Vähk, lisades: “Kallas rääkis lootusest, mis on temal, ja hirmust ja vihast, mis on EKRE toetajatel – ma kirjutasin Kaja Kallasele vastukirja”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kiri Kaja Kallasele:

“Kuulasin praegu Andres Kuuse saadet Teiega. Mu vanem poeg on Teiega samavanune, kaks kuud noorem ja noorem poeg on Taavi Rõivasega samavanune, 4 kuud vanem. Mul on 5 lapselast, neli käivad algkoolis. Mul on Eestiga seoses loomulikult lootus. Niisamuti kui meil 1988-91 oli lootus, mitte hirm ja viha. Või nimetate Te seda tookordset olukorda hirmuks ja vihaks süsteemi suhtes, mida me tookord selja taha jätta soovisime, et suveräänne anno 1918 Eesti rahvusriik taastada?

Muidugi, ma saan täielikult aru, et Te suudate seda aega tunnetada täpselt sama palju kui minu pojad. Me elasime kodus sellele tohutult kaasa, kuid laste jaoks sündis see kõik iseenesestmõistetava kergusega, vana kole NLiit jäi seljataha ja saabus uus ilus Eesti Vabariik, mis on praegu sama ilus ja õnnelik ja probleeme pole.

Minu pilgu läbi on probleemid, ja väga suured. Me astusime uude liitu, kus on praegu probleemid ja väga suured. Olukord on üsna oluliselt sama, mis vana süsteemi olukord NLiidus. EL-s on tugevad vastasseisud, sama on kogu maailmas, isegi kui Teie eelistate mitte midagi märgata. Suveräänse Eesti rahvusriigi anno 1918 püsimine globaliseeruvas ja föderaliseeruvas EL-s on muutunud äärmiselt ebakindlaks, ta libiseb meil käest ja siis ei ole meil enam seda de jure riiki olemas, mida kusagil alles hoitakse. Kui ta nüüd läheb, siis on ta läinud.

Te ütlesite, et Teie vaatate Eestit lootusega, mitte hirmu ja vihaga. Ja nagu ma aru saan, vaatavad Teie arvates 25-30% eestlastest, kes EKREt toetavad (meestest toetab EKREt 28%, tähendab eesti meestest 30% või rohkem), Eestit hirmu ja vihaga. Nii, et siis eestlased käisid tõrvikurongkäigul hirmu ja viha väljendamas, sama tegi seal laulnud Tõnis Mägi?? Kas Tõnis Mägi laulis ka aastal 1988 hirmu ja vihaga ja eestlased käisid lauluväljakul hirmu ja viha väljendamas?

MILLEST Te räägite, kui räägite oma rahvast, eesti rahvast??

Jah, Reform sai väga suure toetuse, aga see baseerub sisse kasvanud hoiakul hääletada suurima eesti erakonna poolt Keskerakonna kui vene partei vastu, see on enesekaitserefleks. See on nii alates Tõnismäe kriisist 2006-07, ka mina valisin sellest alates Ansipi ajal loomulikult Reformierakonda. Pärast Ansipit ei olnud see enam võimalik, Reform läks Rõivasega üle sotside agendale, alustas kõigi euroliberaalsete agendade läbisurumist, kooseluseadust jm. Reform kaotas oma näo. Kindlasti ei ole Teile teadmata Igor Gräzini kriitika Reformi suhtes ja äärmiselt põhjendatud euroskeptitsism.

Te soovite juhtida kujuteldavat olukorda, kujuteldavat Eestit. Ma väidan, et Eesti lihtsalt ei ole selline, nagu Te kujutlete.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused