Ungarit ja Saksamaad peab gaasiteemal võrdselt kohtlema

Arvamus,
©Uued Uudised
Välisminister Urmas Reinsalu julgeb kritiseerida Viktor Orbanit, kuid mitte Wolfgang Kubickit.

Hiljuti kutsus Ungari välja Eesti suursaadiku, avaldamaks protesti siinsete võimupoliitikute väljaöeldu pärast (silmas peetakse väidetavalt välisminister Urmas Reinsalu). Ungarit, kes kaitseb Eesti õhuruumi, juletakse Eestis kritiseerida, Saksamaa puhul on suu vett täis.

Bundestagi asepresidendi Wolfgang Kubicki sõnul on Saksamaal vaja Vene gaasi, et sakslaste majapidamised talvel külma tõttu ei peaks kannatama, vahendab Politico.

Saksa parlamendi asepresidendi Wolfgang Kubicki sõnas reedel, et “inimesed ei peaks talvel külmetama ja meie [Saksa] tööstus ei peaks kannatama suurt kahju,” kirjutab ERR.

Kubicki sõnul ei ole mingit põhjus gaasitoru Nord Stream 2 kasutusele võtta, kuna Saksamaa juba saab gaasi varem ehitatud Nord Stream 1 abil. Tema hinnangul ei ole Nord Stream 2 kasutamine vähem moraalne kui Nord Stream 1 kasutamine.

Kõik lääneriigid peaksid vähendama sõltuvust Vene naftast ja gaasist ning selle sootuks lõpetama, kuid kui keegi on hetkel mingil põhjusel selle vastu, siis peaks juba EL-i solidaarsuse nimel kõiki võrdselt vaatama. Praegu aga on Ungari kuulutatud lausa Euroopa ühtsuse vaenlaseks, Saksamaa sarnased sammud aga olulist kriitikat ei leia – tema on EL-is peremees.

Ka Eesti ei peaks selles poliitikas nii kahekeelne olema, et ühte Eesti õhuruumi kaitsvat riiki sõimab (sest see on moes ja Brüssel õhutab seda takka), teise suhtes aga käitub lipitsevalt nagu sulane isandaga. See näitab, et Eestil pole oma välispoliitikat, on Brüsseli oma.

Mis aga puutub Saksamaa moraalsesse positsiooni, siis nemad kritiseerisid samuti Ungarit, aga hiljem teatasid, et kui too juba Vene energiakandjaid tarnib, siis peab ta neid sel talvel teiste Euroopa riikidega jagama.

Gaasijuhe Nord Stream 2, mida ehitati Ida-Euroopa protestidest hoolimata, peab aga tühjaks jääma.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused