Urmas Espenberg: EKRE pooldab eestikeelsele haridusele üleminekut, küsimus on meetodites

Arvamus,
- Updated
Urmas Espenberg

Olukorras, kus Eesti riiki painab viirus ja räsivad majandusprobleemid, kus aastas lõpetab meie ülikooli heal juhul kümmekond eesti keele õpetajat, kus puudub nii hea metoodika, ühtsed arusaadavad õpikud ja kontrollitavad programmid, kus teatud Eesti piirkonnad on muukeelsed, on reformistid taas tulnud välja populistliku seaduseelnõuga, kirjutab EKRE saadik riigikogus Urmas Espenberg.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„EKRE mõistagi pooldab eestikeelsele haridusele üleminekut, küsimus on siinkohal meetodites, ettevalmistuses ja ebareaalsetes ajagraafikutes,“ kirjutab Espenberg. „Reformierakond, kes on oma valitsemisperioodil teinud 18 erandit välismaalaste rändekvooti, meelitanud siia IT-spetsialistide nime all ilmatuma hulga umbkeelseid inimesi ning pannud meie rahva tohutu kultuurilis-olmelise paradigma ette olla või mitte olla, ei peaks selliseid totraid eelnõusid odava populaarsuse nimel välja käima.“

Espenberg rõhutab, et reformierakondlaste teod ja sõnad ei käi kokku. Lõtvade piiridega väike Eesti ei suuda isegi kõiki siia soovivaid migrante vastu võtta, liiati ühtsetes koolides eesti keeles õppima panna.

„Me oleme alles jõudnud punkti, kus tegeleme NSV Liidu ajast pärit inimeste eesti keele õppega, millele paljud aastad võimul olnud reformarid mingitki tähelepanu ei pööranud,“ lisab saadik.

„Ja ärgu sotside ja Reformierakonna poliitilised lakeid Eesti 200st lootkugi, et neil õnnestub eesti lapsi võõramaalastest pungil klassikomplektides sootuteks ja rahvustundeta multikultiproduktideks vormida,“ kirjutas Espenberg.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused