Urmas Espenberg: lapsed pole riigi suunata, vaid nad kuuluvad oma pere juurde 

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Lapsepõlv ja noorus on inimeste elus imelühike aeg ja pole vaja seda ära rikkuda, lastes noortel kogenenumate vanemate abita elumuutvaid otsuseid teha. Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu saadik Urmas Espenberg selgitab, miks rahvuskonservatiivid ei toeta seda, et alla 18-aastased võiks vanemate teadmata psühhiaatri poole pöörduda.

“Elame turbulentsel ajajärgul, kus väga kiiresti muutuvad kõik asjad, kaasa arvatud vaated sellele, kui noorelt midagi teha või hoopiski tegemata jätta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väärtuskonservatiivide (ka EKRE) missioon on hoida alles väärtuslikku pärandit, mida inimkonnal ajaloost veel alles jäänud nagu traditsiooniline abielu, rahvusriik, keel ja kultuur, perekond, eetika, kaalutletud otsused ja terve mõistus. Kahjuks on paljud teised asjad globalismi tõmbetuultes ja ühiskonna nn ülikiires arengus kaduma läinud. Kummalisi asju aga lisandub kamaluga.

Sestap ei pea me õigeks ka 16-18-aastastel noortel veel iseseisvalt ilma vanemata psühhiaatri juurde pöördumist. Me olime vastu ka noortele liialt varase valimisõiguse jagamisele, see on üks meie põhimõtteid. Laskem noortel areneda ja küpseda ning alles siis oma otsused teha.

Millegipärast suvel maasikaid korjama, mis oleks hea töökasvatus, neid liberaalne maailm lubada ei taha. Pealegi Eestis on ülivähe lastepsühhiaatreid ja noored ei pruugi üldse vastava arsti juurde pääseda. Ka heade täiskasvanute psühhiaatrite juurde on pikad järjekorrad.

Maailm on täis veidraid asju ja veidraid ideoloogiaid, mis on samuti liigitatud psühhiaatria valdkonda, näiteks soovahetus. Kui noor ilma vanema teadmata sellise probleemiga psühhiaatri poole pöördub ja asjad nö korda aetakse, võivad sellel olla väga traagilised tagajärjed.

Kui isegi täiskasvanud soovahetajad kahetsevad hiljem oma valikuid, siis noored tuleks küll siin asjast välja jätta.Kui soovahetus ei osutu noore jaoks lahenduseks, siis vajub tema maailm kokku ja mis edasi…? Vähemalt sellised asjad peaks antud seadus kindlalt ja must-valgelt välistama. Üldjuhul peaks käigud psühhiaatri juurde toimuma ikka vanemate teadmisel ja osalemisel, siis saavad ka nemad noort omalt poolt aidata.

On muidugi üks murekoht ja siin ehk oleks võimalik kaaluda ka erandi tegemist. Need on lapsed kelle perekonnas on asjad korrast ära, vanemad joovad või on vägivaldsed, tuleb ette ahistamist jne. Vahel on olemas ka ainult üks lapsevanem või eestkostja, kes keeldub psühhiaatrilisest abist, mida oleks vaja ehk ka talle endalegi, koos lapsega. Sel juhul oleks vaja KOV või isegi õiguskaitseorganite abi. Aga see tuleks seaduses väga selgelt piiritleda ja sätestada.

Ärgem kitsendagem suure enamuse korralike ja heasoovlike lapsevanemate õigusi elada kaasa oma lapse tervele käekäigule, sest laps on ikkagi eeskätt perekonna liige, mitte riigi omand nagu arvavad paraku paljud vasakliberaalsed opositsioonipoliitikud. Targem on leida lahendus selle väiksemale osale alaealistest, kes abi tõesti vajaksid. Kogu maja ei ole vaja ümber teha, kui saab parandada ära paar katkist akent.”

Urmas Espenberg

5 commentsOn Urmas Espenberg: lapsed pole riigi suunata, vaid nad kuuluvad oma pere juurde 

 • Avatar

  Kas asi pole mitte selles, et need soopsühhopaadid peavad saama tee lapse juurde, mitte et laps sama jonnakalt soovib nende poole pöörduda, asi on kuidagi uppi jälle keeratud ja muidugi, kes kõige rohkem kisa jälle teevad?

 • Avatar

  Teine asi mida need müütilised “väärtuskonservatiivid” ja EKRE teha võiks on LASTEAEDADE ära kaotamine.
  Laps peab kuni koolini kodus olema, et sisendada PEREVÄÄRTUSI vähemalt 5 eluaastani.
  Tuleks organiseerida nn “Pereklubid” kus emad/isad saavad lapsega minna ja last sotsialiseerida – nii 3-4 tundi päevas.
  Need saab organiseerida enamuses praegust lasteaedade baasil kus pedagoogid, med-õed ja psühholoogi jooksvalt nõustavad.
  Varajane lasteaed lõhub ema-lapse-isa sideme ja siis tulevadki poole toobised lumehelbeksed kes tänaval laamendavad!!!
  Ja need lapsed on igatsorti poliit-psühoopaatidele (ja mõnedele veel) kerge saak.
  Alles võiksid jääda ja suuremat levikut saada väikesed pere-lasteaiad – kus vanemate kokkuleppel ei ole koos enam kui 9 last.

 • Avatar

  Absurd!!!! “lapsed kuuluvad oma pere juurde” kõlab sama ahistsavalt nagu “naine kuulub mehe juurde”. Seda retoorikat kasutavad Vene kirikuringkonnad perevägivalla mitteprobleemse nähtusena rääkides.
  Enamus noori ei taha või ei julge muredest vanematega rääkida. Või ongi mured seotud nende vanematega. Neil PEAB olema võimalus abi saada enne, kui oma muredesse upuvad. Uppimise väljenuseks siis näiteks alkohol, narkootikumid, suitsiid.

  • Avatar

   @Riia – see, et lapsed ei julge ei taha oma muresi arutleda OMA perega ongi probleemi ilming, et lapsed on OMA perest võõrdunud. JA see võõrdumine algab sellest, et väike inimene kes veel maailma ei tunne kistake ema-isa küljest ära ja topitakse esmalt sõime, siis lasteaeda kus temal EI TEKIGI sidet OMA vanematega. Ja siis kui mure tekib siis ei osata ega juleta enam oma vanematega suhelda. Meil ei ole enam ammu peresi ega perekondasi on vaid jäänud pangaorjade taastootmise üksused.
   Ja sa võid seda sõnda väänata ja VÄÄRATA, kuidas soovid, kuid FAKT JÄÄB – laps KUULUB oma vanematele kuni surmani ja naine KUULUB mehe juurde ja mees KUULUB naise juurde. Värdjalik bolsevike propaganda on selle sõna mõtte inimeste jaoks tagurpidi pööranud – nagu neil paljude mõistetega kombeks on – KUULUVUS ei ole OMANDAMINE. Kui kaks asja kuuluvad kokku siis see on LOOMULIK nähtus ja seda tuleb austada ja hoida.

  • Avatar

   Kõlab ahistavalt, kui ei saa meest vahetada?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused