Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: “Eestil puuduvad selle valitsuse jätkates vähimadki väljavaated iseseisvuse säilitamiseks”

-
01.03.2022
Urmas Reitelmann
© UU

Riigikogu liige Urmas Reitelmann (EKRE) on kriitiline tänasel Riigikogu erakorralisel istungil esinenud kaitseminister Kalle Laaneti (Reformierakond) ja kogu valitsuse suhtes.

„Ta pidas mingi arusaamatu loengu asjadest, mis on uudistest ammuilma loetud ja kuulatud, mitte bittigi uut infot ei saanud. Küll aga saime aimdust, et Kaja Kallase õnnetul valitsusel ei ole vähimatki plaani Eesti kaitsevõime tugevdamiseks, veel hullem, puudub ka soov seda teha,“ kirjutab Reitelmann, lisades, et me ei kuulnud ainsatki vihjet selle kohta, millise plaaniga hakkab Eesti looma keskmaa õhutõrjet või soomusvõimekust või milline on plaan pataljoni võitlusgruppide lisamiseks ja kui kiiresti see võiks sündida.

Reitelmann: „Otse loomulikult ei kuulnud me ka sõnagi riigikaitselisest laenust. Tundub, et venelaste rünnaku kuuendal päeval Ukraina vastu, ei ole Reformierakonnale kohale jõudnud, et Euroopas käib sõda kahe suurriigi vahel, mis võib paisuda palju suuremahulisemaks konfliktiks.“

Ta lisas, et Reformierakonna ametliku seisukoha ütles välja oravapartei aseesimees Jürgen Ligi – nimelt ei pea Eesti Reformierakonna arvates mingil juhul riigikaitset arendama, kõiki lünki pidavat täitma NATO.

„Teisel valitsuserakonnal on aga endiselt kehtiv koostööleping agressorriigi juhtparteiga, millest Keskerakond keeldub kangekaelselt lahti ütlemast, lisaks veel kümme saadikut parlamendis, kes pooldavad Venemaa agressiooni Ukraina vastu,“ lisas ta.

Urmas Reitelmann kirjutab, et tänane päev tekitas lootusetuse tunde, sest Eestil puuduvad selle valitsuse jätkates vähimadki väljavaated iseseisvuse säilitamiseks: „Riigil puuduvad kriitilises olukorras nii peaminister, kaitseminister kui ka välisminister. Samal ajal küpseb valitsusel kaval plaan kasutada riiki saabuvaid ukrainlasi odava tööjõuna, lootuses need hiljem siia kinnistada.“