Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: komisjonis purunes Kaja Kallase enda levitatud müüt hiigelpalgaga “tippadvokaadist”

-
05.09.2023
Kaja Kallas räägib, aga ei tegutse.
© UU

EKRE poliitik Urmas Reitelmann kirjutab temale omase otsekohesusega Kaja Kallase rumalast käitumisest, millega sobitub hästi ka Postimehe juhtkirjas öeldu.

“Kas on väga nüri? Väga. Skandaali puhkedes tagasi astudes olnuks veel teoreetiliselt võimalik sebida endali mõni tagasihoidlikum euroametniku positsioon. Tippliigasse tal enam asja poleks olnud. Nüüd, lastes ajalehtedel ennast hektarisuuruste pealkirjadega reklaamida, kaob õige pea ka lootus taastada oma tagasihoidlik juristikohake mõnes kohalikus advokaadibüroos.

Tagasihoidlik seetõttu, et Kallase CV-d lugedes ei paista sellest välja ühtegi tõsist juhtivpartneri positsiooni. Tema enda levitatud müüt hiigelpalgaga “tippadvokaadist” ei leia kinnitust ei karjääri vaadates ega kursusekaaslaste meenutustest, kes mäletavad prouat kui säratut keskpärasust.

Me teame kõik tänu kellele avanesid Kallasele karjäärivõimalused, lisaks õrn eeldus, et DNA-s on midagigi vabadust säilitada suutnud Siimu osavusest.

Millele see olend loodab? Andestusele? Unustusele? Lehtme oli vastik tegelane. Parlamendi ees “andke raha” karjumine tõi sisse mõnedki head miljonid. Vargal oli ometi oidu kaduda parlamendist ja ilmselt Eestistki. Kallase perekonnal olid ja ilmselt on peidetud kujul tänagi ärihuvid Venemaal.

“Tippadvokaat” ei suuda oma “piiritus empaatias” hoomata, mida sigaduse avalikukstulek tähendab kümnetele tuhandetele Ukraina toetajatele üle Eesti, kes sageli piiratud oludes pidasid oluliseks raha annetada või teha tööd vabatahtlikuna. Selle kõige foonil teenib peaministri pereäri Venemaal sanktsioonide viljastavates tingimustes vereraha.

Kallas on neile inimestele hinge sülitanud, nende pingutusi naeruvääristanud kõige kalgimal ja jäledamal moel. Ja nüüd väidab see alaväärtuslikuks osutunud tegelane, et tema abikaasa äripartneri tõttu on süüdistused TEMA suhtes ületanud taluvuse piiri. EI, Kaja Kallas, eestlaste taluvuse piir on ületatud!”

Urmas Reitelmanni sõnadele sekundeerib ka Postimehe juhtkiri: “Kaja Kallase sõnul on ta varasemas elus olnud hea jurist, kes teenis palju. Seda enam oli kummaline näha, et Kallas ei olnud komisjoni koosolekuks üldse valmistunud: puudusid märkmed, dokumendid ning ka oma laenuinfot hakkas ta otsima mobiiltelefonist käigu pealt, mis lõppes kurva tõdemusega, et vanemat informatsiooni ei ole võimalik sealt kätte saada. Head juristid nii ei tee,” tõdes leht.”