Urmas Reitelmann: kui ukrainlased Euroopa Liitu jõuavad, on see juba rahvaste orjalaager

Arvamus,
©UU
Urmas Reitelmann

“Hommikul kogunes Riigikogu rahanduskomisjon arutama “valitsuse” seisukohti teemal saastekvoodid, maailma päästmine ja muu taoline jamps. Kuulasin rahaministeeriumi ametnike selgitusi Eesti läbirääkijate tegevusest ja tahtmatult kangastus pilt okupeeritud riigi allaheitlike kvislingite ponnistustest okupandi laualt rammusamate palade nurumisel. Hale, alandav ja armetu.

Ja siis meenus, kuidas hiljuti rõõmustas Ukraina EU kandidaatriigiks saamise üle. Mille üle te, õnnetud, rõõmustate? Rõõmu peaksite tundma täna, mil te orjalaagrisse veel ei kuulu. Te ilmselt ei kujuta ette, milline saatus ootab teie rahvusriiki, mille ellujäämise eest täna verd valate. Kellelegi on mõistagi miskit rasvast terendamas, 99,99% ukrainlastest aga ainult lolle piiranguid ja regulatsioone.

EU tulevik tõotab tulla rahvusriikide seisukohalt väga sünge. Järgmistel Europarlamendi valimistel ei ole Eesti seisukohast enam suuremat tähendust, komisjoni idee on rahvuslikud nimekirjad kaotada, kandideerida saab pelgalt üleeuroopalistes ja kas keegi siis veel loodab, et mõni eestlane sinna pääseks?

Teine alatus on juba mõnda aega õhus, nimelt plaan kaotada konsensuse põhimõte. Siis ei saa keegi enam end kuritegelike ja mittevalitud bürokraatide omavoli vastu kaitsta. Huvitav, et selle idee üle rõõmustas mõne päeva eest Ukraina presidendi nõunik Aristovitš FeiginLive`i võrgusaates.”

Urmas Reitelmann, EKRE Riigikogu saadik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused