Urmas Reitelmann: loodav totalitarismi-maiguline isikutuvastuse süsteem läheb maksma kolm päästekomandot

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Biomeetriline isikutuvastuse süsteem Moskva supermarketis.

Kolmapäeval on Riigikogus teisel lugemisel seaduseelnõu automaatse biomeetrilise isikutuvastuse süsteemi loomiseks ja EKRE saadik Urmas Reitelmann hoiatab sotsiaalmeedias selle totalitarismile suunatud sammu eest.

“Juba eelnõu nimi peaks panema lööma häirekellad kõigil privaatsust ja inimõigusi hindavatel vabadel kodanikel. Valitsusel on plaan luua superandmebaas, kuhu oleks talletatud kõik inimeste biomeetrilised andmed: sõrmejäljed, DNA proovid, näotuvastus ja silmaiirise näidised. Orwellik tulevik, totalitaarne jälgimis- ja tuvastusühiskond terendab kiiremini, kui keegi kartagi oskab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valitsuse plaani kohaselt säilivad paralleelsetena endised andmekogud ja säilivad nende käigus hoidmisega kaasnevad kulud. Uus andmekogu, lühinimetusega ABIS läheb aga maksma 13 miljonit eurot.

Tuletame nüüd meelde Kallase käpardliku valitsuse kärpekavu. 13 miljonit on enam-vähem sama summa, mille kärpimist nõutakse riigi kaitse-eelarve realt ja täpselt sama summa, mis võetakse ära sisejulgeolekult, millega teadaolevate esialgsete plaanide kohaselt on siseministeeriumil plaan likvideerida kolm päästekomandot.

Vasakliberaalid ei püüagi enam varjata totalitaarse politseiriigi loomise plaane, millele tuleb julgesti vastu hakata, tänaval, kui vaja. Siit üleskutse kõikidele isikuvabadusi hindavatele inimestele, näitame oma kodanikuallumatust!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused