Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: puudu on vast ainult väide, et Kallas ei tunnegi oma abikaasat, saati tema ärisidemeid Mordoris

-
06.09.2023
Urmas Reitelmann.
© UU

EKRE poliitik Urmas Reitelmann analüüsib sotsiaalmeedias Kaja Kallase meeskonna tegevust skandaalis ja ERR-i materjalide kättesaadavust Vene telekanalitele.

“Rääkisime eile telefonis vana, päris ajakirjanikust sõbraga. Teemaks Kallase lähikond elik siis inimesed, keda “juhid”, Kallase mõistes, enda ümber koondavad.

Jutu ajend oli vene televisiooni saade “60 minutit”, milles erakordselt ebameeldiv kremliit Skabajeva analüüsis Kallase afääri, kusjuures tehes seda ebatavaliselt erapooletult, kasutades ETV+ materjale.

Kuidas ETV+ videopilt jõuab vene telekanalitesse on muidugi omaette teema, aga seal töötavad ka Venemaalt imporditud kahtlased tüübid, nii et “kõik müügiks a la Kallas” on vägagi võimalik ka õukonnameedias.

Venelastel ei olnud saate tegemisel tarvidust utreerida ja vinti peale keerata. Piisas reformigrupeeringu ja Kallase valede lihtlabasest ja kiretust kronoloogiast ja lõbu jätkus pikalt.

Sealt tekkis meie arutellu aga küsimus Kallase õukonnast. Kes ja millise tausta, hariduse ja ettevalmistusega on inimesed, kellede tööülesanneteks on “valitsusjuhi” jutupunktide ettevalmistamine ja kogu kriisikommunikatsioon tervikuna.

Lähipäevad kõnelevad totaalsest kaosest sõnumites, hävingust ja paljastatud naeruväärsetest, infantiilsetest valedest. Puudu jäi vast ainult väide, et Kallas ei tunnegi oma abikaasat, saati tema ärisidemeid Mordoris.

Siit muutus jutt veidi akadeemilisemaks. Teoreetiliselt ei saa möödaniku põhjal väita, et Kallas järgis talle etteantud jutupunkte ja muid spinndiktorite nõuandeid. Mina proovisin alul apelleerida Kallase egole ja üleväärsuskompleksile, ent vana sõbra viited panid selles kahtlema.

Nimelt tuletas õpetatud kamraad meelde tuntud tõsiasja sellest, et rumalad inimesed ümbitsevad end parimal juhul rumalate inimestega, lollid aga endast veelgi lootusetumate tohmanitega. Nutikad seevastu kasutavad ärksaid ajusid ega tunne seda tehes alaväärsuspiinu ning on enamasti usutavad ja edukad.

Jäin sõbraga lõpuks nõusse selles, et hindasin tänase Stenbocki maja intellektuaalseid võimeid ehk üle. Ja elukogemus viitab sellele, et me näeme hävingu ja allakäigu järgmisi vaatusi juba lähipäevil.

Eilsest ETV poliitdebatist tahaksin aga uunikumina meenutada seltsimees Lauri Hussarit, kes on poole aastaga ainsa “tarkusena” omandanud mittemidagiütleva parasiitväljendi “väga tõsiselt” ja kes meenutab šarmantset Põie tegelaskuju lastelaulust “Viisk, põis ja õlekõrs”. Sisendab optimismi ja tublisti lootust, seltsimehed liberaalid!”