Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Reitelmann: Reformierakond – totaalne poliitiline moraalitus

-
29.08.2023

Seltsimees Kallas ootab umbusaldusavaldust. Loomulikult ootab. Perekonna Venemaa vereraha ja majandushuvide paljastused oleksid sellega ammendatud. Truud, lömitavad ja moraali- ning põhimõttelagedad koalitsioonipartnerid hääletavad igas asendis reformigrupeeringu valitsuses jätkamise poolt. Pole kahtlustki.

Viimastel päevadel toimunu valguses tuleb tõdeda, et reformierakond on loonud Eestis uue poliitilise reaalsuse ja üksiti ka uue segmendi poliitikas – poliitlumpeni. Ei hakka siinkohal üles lugema reformierakonna liikmete aastaid väldanud eepilist kuritegude rida, küll aga oleme endiste ja tänaste kommunistide juhtimisel liikunud uuele tasemele totaalses poliitilises moraalituses.

Põgus meenutus möödanikku. Kultuuriminister Signe Kivi astus ametist tagasi ja võttis vastutuse, kui selgus, et Avo Viiol oli tublisti matti võtnud talle alluva Kultuurkapitali rahakirstudest. Täna ei tekiks mitte kellelegi pähe esitada ühelegi ministrile taolises kaasuses süüdistavaid küsimusi, saati nõuda vastutuse võtmist. Vastutuse põhimõtted võttis reformierakond ettenägelikult välja ka seadusandlusest, mistõttu saab täna rahumeeli ehitada soojustatud külmladusid ja korraldada sihitud miljonihankeid vähimatki karistust kartmata.

Seltsimees Kallase üks retoorilisi stampvastuseid, ohjeldamatu valetamise kõrval, on väide “ma ei saa aru”, mida ta tarvitab ebameeldiva küsimuse esitaja ja küsimuse enda naeruvääristamiseks. Seda võib esmapilgul pidada retooriliseks vigurdamiseks ent üha enam hakkab kinnistuma kahtlus, et Kallas tõepoolest ei saa aru. Vähimagi empaatia puudumine, vigade mittetunnistamine ja oponentide süüdistamine viitab selgelt isiksusehäiretele ja sümptomitele, mis viitavad mitte enam sotsiopaadile vaid täies ilus ja väes psühhopaadile. Ning kui vaagida peaministri käitumist selgelt meditsiinilisest aspektist, saab kõik palju selgemaks. Patsient vajab ravi.

Poliitiline reaalsus on sovjeetliku elukorralduse taastanud Eestis plahvatusohtlik. Reformierakond ei tunne vähimatki muret enda ja kogu riigi kuvandi pärast. Riigikogus maksab puhas aritmeetika ja senikaua, kui tänasel valitseval klikil on mäekõrgune häälte ülekaal ning parlamendis on ainult üks kõlblust ja põhimõttekindlust vankumatult esindav erakond, saavad ja jäävad riiki ja rahvust kuristikku juhtima põhiseadust pilastavad kooslused. Hukatuslik allakäik jätkub senikaua, kuni kurjategijatel on võimalik e-valimiste kaudu võltsida valimistulemusi ja jääda võimule igavesti.

Muide, saagu keskerakonna esimeheks Kõlvart või Kiik, kaotavad vene kodanikud kohalikel valimistel hääleõiguse ja see annab maffiale e-hääli manipuleerides Tallinnas võimu. Võime hakata panuseid tegema!

Urmas Reitelmann