Urmas Sutrop tekitas demagoogialaval võimsa pirueti

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Urmas Sutrop

Reformar Urmas Sutrop on üllitanud Eesti Päevalehes loo, mis on inspireeritud demagoogia parimatest reeglitest, tekitamaks ühiskonnas hüsteeriat juurde.

Juba lead paneb paika kokkupõrke “põrgujõudude” ja “inglikoori” vahel: “Ühe häälega jäid peale totalitaarse suletud ühiskonna pooldajad, vabadust armastava avatud ühiskonna pooldajad jäid ühe häälega vähemusse.” Ühe pliiatsitõmbega kõvasti üle poole Eestist totalitarismipooldajate ridades!

Sutrop valetab ülbelt ja julmalt: “Hirm näitab seda, et profašistlik võimuliit on lühikese ajaga loonud suletuse õhkkonna, kus isegi Riigikogu liikmetel ei jätku julgust käituda südametunnistuse järgi.” Kahjuks ei näidanud kaamerad seda, kuidas opositsioon Riigikogus lausa detsembrimässu lävel oli. Aga Sutropi käsitlus on jätkuvalt ülikontrastiliselt mustvalge: ühel pool julged ja vaprad, teisel pool hirmunud ja ahistatud. Kas see mitte liiga naiivne pole?

Edasi järgneb tüüpiline demagoogiajutt sellest, kuidas me tõusime orjaahelatest ja sammusime Euroopa Liidu priiusepäikesesse, aga nüüd olevat võimul jõud, kes soovivat ühiskonda, kus “võimule lojaalsetel kollaborantidel oli parem elu, puhvetist oli võimalik osta apelsine, banaane, rohelise herne konserve ja viinereid, ning saada tuusikuid Krimmi.” Kas härra Sutrop on seemneid söönud või Põhja-Korea propagandaraamatukesi lugenud?

Kuigi Sutropi jutt on justkui nõukaaega põlgav, kirjutab ta siiski just NLKP propagandisti kombel: “…vabadust armastavate riikide sõjalisse kaitseorganisatsiooni NATO…” Jah, NATO on ka EKRE meelest meie peamine julgeolekugarantii Venemaa vastu, aga nii stalinlikult oskab asja kokku võtta ainult Sutrop. Muide, kogu tema jutt on kantud vanast ja löödud Kremli-kaardi loopimisest koalitsiooni aadressil – kuigi mingit putinlust pole peale Yana Toomi tõestatud, ja temagi teeb seda avalikult.

Edasi hoiatab hüsteerias Sutrop lippude ja portreede põletamise eest (“Kas varsti korraldab võimuliidu noortebrigaad tõrvikurongkäigu, mille finaal on Tallinna volikogust ning riigikogust välja visatud lippude põletamine”) ning lisab valitsuse väidetava soovina: … et Eesti elektrivõrgud jääksid igavesti Vene elektrivõrkudega seotuks, et meie elektrivõrgud ei oleks vaba maailma energiasüsteemi osa.” Jällegi kimjongunilik pöördumine, mis jätab täiesti välja reaalsed hoiatused selle eest, et Vene elektrivõrkude kiirel väljalangemisel võib kannatada meie võrgusagedus, mida läänesuund esialgu üleval hoida ei suuda. Aga see on Sutropi jaoks mõistmatu maailm, tema ülesanne on teine, mida väljendab lõpulause.

“Olgu selleks siis võimuliidu soov luua suletud ühiskonda, et Eesti ei kuuluks vabasse maailma, et Eestit valitseks jälle Vene türannia.”

Uued Uudised küsivad üle: Urmas Sutrop, kas sul endal sellisest Kim Jong Uni moodi demagoogiast paha ei hakka?

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused