USA presidendivalimised: senaatorid tulid välja samade argumentidega, millest Helmed rääkisid juba valimiste järel

Arvamus,
- Updated
Donald Trump

Täpselt samade argumentidega, mille Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liidrid Mart ja Martin Helme välja tõid kohe pärast USA presidendi valimisi ja mille pärast osa poliitikuid ja meedia neile kõrri kargas, täpselt samade argumentidega tuli välja nüüd grupp senaatoreid, kes vaidlustavad valimistulemused, nõudes auditeerimist.

Nimelt juhib Texase senaator Ted Cruz vabariiklastest senaatorite 11liikmelist koalitsiooni, kes vaidlustab 2020. aasta presidendivalimiste tulemusi. Senaatorid nõuavad tulemuste kümnepäevast auditeerimist seoses valijate pettuste, valimisseaduste rikkumiste ning muude hääletuseeskirjade eiramiste kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Valimispettused on meie valimistel püsiva väljakutse esitanud, kuigi selle ulatuse üle vaieldakse, “seisis avalduses.

Endise asepresidendi Joe Bideni või on seega jätkuvalt  kahtluse all. Tegelikult selgus Reutersi ja Ipsose ühises küsitluses, et 39 protsenti ameeriklastest usub, et valimised olid võltsitud. Neist 67 protsenti olid vabariiklaste ja 17 protsenti demokraatide toetajad, ülejäänud sõltumatud.

Senaatorite hinnangul oleks Ameerika Ühendriikide ülemkohus pidanud tegelema valijate ja valimispettuste teemadega tõsisemalt. “Ideaalis oleks kohtud pidanud kuulama tõendeid ja uurima neid vihjeid tõsistele valimispettustele.“

Senaatorid soovivad järgida pretsedenti, mis loodi 1877. aastal, kui valimiskelmuste kahtluste lahendamiseks loodi valimiskomisjon.
Seega kutsuvad senaatorid Koalitsioon oma kolleege üles looma valimiskomisjon, millel oleks täielik uurimis- ja uurimisasutus, et viia kümnepäevane erakorraline audit valimistulemuste üle vaidlusalustes osariikides.

Kui EKRE liidrid Mart ja Martin Helme seadsid oma raadiosaates tehtud nädalakommentaaris samadel asjaoludel Joe Bideni valimisvõidu kahtluse alla, läks hirmsaks kisaks selle üle, et nad rikuvad suhteid meie suurima liitlase USAga. Kogu lugu päädis sellega, et Mart Helmel sai sellisest silmakirjalikkusest kõrini ning ta astus siseministri kohalt tagasi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused