Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus koroonatüvi peatab lennud Aafrikast. Kas ka paadirände üle Vahemere?

26.11.2021
Haiguste võimalikku levikut pole kunagi migratsiooni käsitlemisel oluliseks peetud. Migrandipaat randumas Itaalia Lampedusa saarel.
© Scanpix

Maailm tõmbleb koroonapiirangutes, aga on üks valdkond, mis on neist puutumatu – ja selleks on massimigratsioon. Ränne jätkub nagunii, aga vähemalt Lääs ei tee oma ühiskonda sulgedes sama rändeteedega, vaid annab sellele vabad käed, ehk vaid tõhustades testimisi.

Itaalia teatas reedel, et keelab riiki siseneda inimestel, kes on viibinud viimase kahe nädala jooksul Lõuna-Aafrika Vabariigis, Lesothos, Botswanas, Zimbabwes, Mosambiigis, Namiibias või Svaasimaal, kus on tuvastatud koroonaviiruse uus variant.  Tervishoiuminister Roberto Speranza ütles, et teadlased uurivad uut varianti B.1.1.529, aga senikaua rakendatakse maksimaalset ettevaatust.

Kas see keeld mõjutab ka paadirännet üle Vahemere? Oleks Matteo Salvini endiselt siseminister, siis oleks see juba jäädavalt kinni, Itaalia vasakvalitsus aga ei sulge rändemarsruuti ka hulleima pandeemia aegu, kuigi just läbi paljude maade tulevad migrandid on suurim ohutegur.

Lennuühenduse piirajaid on teisigi. Saksamaa keelab enamiku lende Lõuna-Aafrika Vabariigist, et peatada uue, paljude mutatsioonidega COVID-19 variandi levik, ütles tervishoiuministri kohusetäitja Jens Spahn reedel. Euroopa Liit teeb ettepaneku keelata lennud Lõuna-Aafrika riikidest, kus on avastatud COVID-19 uus variant, mis teadlaste sõnul võib nurjata katsed pandeemiale piir panna, ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen reedel.

Kohe kindlasti ei muuda Covid kuidagi ei Saksamaa ega EL-i migratsioonipoliitikat ja paadirändele üle Vahemere piiri ei panda. Ka Poola ja Leedu teatavad üha uutest nakatumisest, aga maailm ei vaata kunagi migratsiooni Valgevenesse koroonaviiruse leviku seisukohast ehk rännet meditsiinilisel põhjusel ei vastustata. Nagu ütlevad küünikud: migrantide õigused on tähtsamad kui koroonasurmad.

Pandeemia pidanuks rändeprotsesse kui mitte peatama, siis vähemalt vähendama, kuid liberaalse Lääne poliitika ei luba eelistada koroona pidurdamist “õnnetute” migratsioonile.