Väärikalt Riigikogu juhtida lubanud Hanno Pevkur on siiani poliitikas väga vääritult käitunud

Arvamus,
- Updated
Hanno Pevkur

Reformierakondlaste puhul on tavaline, et nad unustavad üliruttu oma äsjased sigadused ja muutuvad üleöö vooruslikeks – nagu ka esmaspäeval Riigikogu esimeseks aseesimeheks valitud Hanno Pevkur.

“Kuigi järgmiste korraliste juhatuse valimisteni märtsis on riigikogu juhatuses kaks opositsiooni esindajat ja üks koalitsiooni esindaja, olen kindel, et kõik mõistavad juhatuse vastutust juhtida riigikogu tööd erapooletult ja riigimehelikult. Riigikogu juhatus kujundab paljuski parlamendi ja seeläbi ka riigi näo ning seda vastutust kavatsen ma väärikalt kanda,” sõnas Pevkur.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pevkur tahab olla väärikas? Seesama Pevkur süüdistas alles jaanuari algul eelmist koalitsiooni kuritegelikkuses: “Luik, Reinsalu ja teised. Grupiviisiliselt kuritegu toime pannes vastutatakse ühiselt”. (EPL, 4. jaanuar).

Pooleteise kuu tagusest Pevkuri avaldusest õhkub viha tollase valitsuse vastu – nüüd aga on Pevkuri kodupartei võtnud ühe väidetavalt “grupiviisilises kuriteos osalenud” erakonna enda partneriks.

Pevkur oli aktiivne ka Riigikogu töö takistamises, võttes osa nii obstruktiivsest tegevusest (Pevkurilt on pärit ettepanek abielust mitme inimese vahel) kui ka segades parlamendi tööd pidevate nn protseduuriliste küsimustega päevakorra kohta. Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets kirjeldab Pevkurit pideva komisjoni töö segajana.

Pevkur on süüdistanud kunagist siseministrit Mart Helmet riigipöörde ettevalmistamises, ta on tegutsenud väga vastutustundetult mitmetes koroonajuhtumites, alates Saaremaa massinakatumisest kuni ilmumiseni komisjoni ja Riigikogu istungitele aegadel, mil ta pidanuks isolatsioonis olema ja nii edasi.

Kõige selle taustal tekib küsimus, et kas tegu on kahestunud isiksusega – ühelt poolt väärika poliitiku ja Riigikogu aseesimehe, ning teiselt poolt intrigandi, vihkaja ja koroonalevitajaga?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused