Vabadus, mis elude hinnaga kätte võideldi, ei tähenda üksnes globaalsete trendidega arvestamist

Arvamus,
- Updated
Rahvuslipp

Käes on suvehari ja kuigi sellel aastal ei toimu koroonaohu tõttu võiduparaadi ning suured jaanipeodki jäävad pidamata, mõtleme tavalisest enam vabadusele ja kodule, väärtustele, mis teevad Eesti elamisväärseks. Kuid sellele aastal on lisaks ohtlikule haigusele, mis meid ikka veel varitseb, teisigi südant valutama panevaid murekohti.

Vabadus, mis elude hinnaga meile saja aasta eest kätte võideldi, ei tähenda kõige eitamist ning üksnes omakasu ja globaalsete trendidega arvestamist. Kahjuks kohtab meie päevil üha enam ükskõiksust oma riigi vastu, nihilistlikku suhtumist kõigesse pühasse ja ülevasse. Viha ja kättemaksuhimu nimetab end õigluseks, tavanormidele vastanduv ekstravagantsus kipub muutma igapäevaelu mõttetuks karnevaliks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti on demokraatlik riik, kus ei vaenata kedagi rahvuse, nahavärvi või tõekspidamiste tõttu, ent kahjuks üritavad väikesearvulised survegrupid rahvuslikul ja rassilisel pinnal viha külvata ning vastasseisu luua. Meedia õhutusel jääb tunne, otsekui poleks Eesti rahval enam muud teha, kui välismaalasi jälitada ning teise nahavärviga inimesi ahistada. Seejuures on just needsamad ahistamise üle kurtjad ja diskrimineerimise pärast ahastajad esimesed ründama rahulikke kodanikke, olgu siis pahatahtliku sõna või tänavaheitluse relvaks muudetud lapsevankriga.

Meil peab jätkuma pikka meelt, et alusetute süüdistustega toime tulla, tarkust, et mitte lasta end vahkvihast kaasa kiskuda. Andku meile selleks jõudu teadmine, et just tarkus ja enesevalitsemine tõid Vabadussõjas võidu.

Armastagem maad, kus valgetel suvistel öödel on võimalik leida sõnajalaõis, mis täidab unistusi! Ükskõik millisest rahvusest oleme, kui suudame järgida Maapäeva manifestis kõigile Eestimaa rahvastele sisalduvaid põhimõtteid, oleme kaitstud maailma laastavate anarhistlike tormide eest.

Ärgem Võidupäeval unustagem, et Eestit ei kaitse vajadusel mitte vöörtöölised, keda omakasupüüdlikud ettevõtjad ülistavad ega kolmandatest riikidest pärit eksootilised kogukonnad, kellest käputäis omadele võõraid eelistavaid tähelepanuvajaduses tegelasi oode laulavad, vaid oma kodanikud! Igaüks, kes halvustab kohalikke inimesi, on Eesti vaenlane, sest kärbib selle väikese riigi kaitsetahet, hõrendab nende ridu, kes on valmis vajadusel relv käes kodu eest seisma.

Mitte lääs ega ida ei pea meid imetlema, vaid meie ise. Oleme kohustatud tõestama, et Vabadussõja ohvrid polnud asjatud, et suudame võita väikluse ja vale, säilitada väärtused, mis aastasadu hoidnud elu siin Maarjamaal. Traditsioon pole paigalseis, vaid võimalus kiiremini homsesse jõuda, alalhoidlikkus pole tagurlikkus, vaid tarkus, kuidas rajada oma tulevik kindlale pinnale. Meie Eesti kodanikud vastutame selle maa tuleviku eest ja seda õigust ei saa meilt keegi võtta!

Väärikat Võidupäeva ja head Jaani!

 

Vsevolod Jürgenson

Mustamäe Linnaosakogu liige 

6 commentsOn Vabadus, mis elude hinnaga kätte võideldi, ei tähenda üksnes globaalsete trendidega arvestamist

 • Avatar

  Mis osas see Eesti demokraatlik on? Rahademokraatlik ehk kyll. Peale juhtumit kus “aafrika inseneridega” kokku p6rkas valge mees oli ainus keda politsei represseeris, siis on ju teada mis toimub.

 • Avatar

  Jube kapitulantlik tekst. Wabadussõjas ei rääkinud keegi “meie” inimestest ega soovitud pikka meelt vaid kutsuti üles kommuniste nuhtlema igal pool ja kogu aeg. Meil oleks ka aeg hakata kohalikke kommuniste nende õige nimega nimetama ning minna vasturünnakule, mitte ainult parimas Lääne kapitulantlikus stiilis sonida ja haliseda. Hetkel küll jah tuleb veidi oodata, kuni sisepoliitilised pinged USAs üle keevad nii et USA ei saa enam kohalikke punalutikaid toetada aga kui see juhtub, siis ei tohi mitte mingil juhul korrata 1991 aasta viga kus küüditajad reeturid ja punalutikad muutusid järku armsaks Eesti rahvaks, kellega koos edasi minna. Ilma põhjaliku debolševiseerimiseta oleme me 20 aasta pärast ringiga tagasi samas ämbris kus praegu.

 • Avatar

  Paluks täpsustada vabaduse mõistet.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  “Viha ja kättemaksuhimu nimetab end õigluseks” just see tänapäeval ruulib ja seda igal tasandil !! Tänapäeva mõistes tähendab olla täiesti vaba,et tahad kui vähegi võimalik kõigile ja kõigele suure kaarega pähe lasta,kasutades ära kõik jesuiitidele omaseid võtted !

 • Avatar

  Esitaks autorile (loodan, et ka teised mõtlevad kaasa) küsimuse – kas Eesti on vabariik või demokraatia – puht juriidiliselt on need teineteist välistavad mõisted. Vana-Kreeka riigiõigus (millest lähtus hiljem ka Rooma /Vabariik/Keisririik/Impeerium tundis kahte erinevat mõistet ja peale natuke üle saja aasta kasutamist loobus demokraatiast vabariikluse kasuks – selgitan! Enne ääremärkusena – moodsas noebolsevistlikus maailmas on kasutusel nähtus nimega “new speak” (ref: Orwell “1980”) ehk “uus kõne” mis tähendab, et paljude asjade algne nimetus on muudetud ja tihti vastupidiseks – sellel on oma põhjus aga sellest kunagi tuelvikus 😉

  Nii siis “demokraatia” – kui lähtuda Wiki definitsioonist (ehk new speak) siis on kõik roosa ja lilleline. Kes viitsib see leob https://et.wikipedia.org/wiki/Demokraatia. Kui REAALSELT tähendab demokraatia oma algses kontekstis (mis ei ole muutunud) seda, et “kes kõvemini kisab sellel on õigus” ehk Kreekas otsustati asjad rahvakogunemisel ja sela võeti vastu see otsus mille poolt oli “kõvem kisa” – teatud huvigrupid palkasid omale “klakööre” ja andsid panuse, et oponendi “klaköörid” kohale ei jõuaks. Ehk kuigi “hääletusele” pandi rahvale mitte meeldiv/ mitte sobiv küsimus siis “klaköörid” andsid oma panuse, et küsimuse kohta oli kisa kõige suurem. Nii jäi MULJE inimesele (kes ei olnud poliitilses võitluses kogenud), et ainult tema ehk vähemusele see asi ei meeldinud. Moodsas maailma on “klakööride” rollis meedia – TV, ajakirjandus jne jne.
  Aga vabriiklik kord näeb ette REAALSET häälte lugemist ehk allub matemaatilisele täpsusele ja SEADUSELE – kui seadus ütleb, et varastamine on keelatud siis olenemata raha hulgast mis sinu kukrus on lähed sa kohtu alla mitte ei kõnni klakööride (heaks kiitva) kisa saatel kohtust koju.
  Aga tänast maailma juhib “uus kõne” – must on valge ja vastupidi – rahaga ostetakse tunnistajaid ja võim saadakse enamuses suure rahakoti abil…

 • Avatar

  Soovida Võidupühal eestlastele pikka meelt ja allaandmist praeguses olukorras on ikka “tase”? Vabadusõjas oli eestlaste hüüdlause hoopis ; mehed,julgeste edasi:! Palun ärge avaldage taolist halinat,piinlik on.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused