Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Väga vastumeelselt hakkab Eesti riigivõim tunnistama, et “viies kolonn” on siiski olemas

-
08.05.2022
Vene lipuvärvid pronkssõduril ei jäta kahtlustki, kuidas suhtutakse venelaste poolt sellesse pronksskulptuuri.
© Uued Uudised

Eesti politsei ja riigivõim on püüdnud pidevalt eitada nn viienda kolonni olemasolu Eestis või siis putinismi-ohtu vähendada, kuid tänavune 9. mai, mis on tihedalt seotud Punaarmee järglase Vene armee roimadega Ukrainas, on pannud ka nemad tunnistama, et osa “meie inimestest” on riigile ebalojaalsed.

ERR kirjutab: “Uuringute põhjal on Eestis tuliseid Putini režiimi pooldajaid umbes 30 000 inimest. Kuigi see arv on võrreldav Saaremaa või Kohtla-Järve elanike arvuga, siis Ida prefekti Tarmo Koopi hinnangul neist erilist ohtu ei ole.

“Vaadates nende teisitimõtlejate vanuselist jaotust, siis pigem on tegemist vanemate inimestega ja seetõttu ei pea me seda ohtu väga suureks. Aga veelkord – iga väiksemgi provokatsioon võib põhjustada suure konflikti ja seda me ei taha. Nii, et me peame olema ikka valmis. See tähendab, et me ei alahinda, absoluutselt ei alahinda seda väikest suurust,” sõnas Kruup.

Ida prefekt siiski alahindab vanemast põlvkonnast rääkides ohtu, sest aastaid on pronkssõduri juurde toodud Punaarmee vormis noorukeid ja lapsi, mis tähendab, et “surematu polgu” ideid antakse ikkagi edasi põlvest põlve.

Kapo teatas hiljuti, et viiendat kolonni Eestis ei ole. Kui meenutada, et mõiste “viies kolonn” tekkis Hispaania kodusõja ajal, mil Franco väed liikusid neljas kolonnis Madriidi peale ning “viies” valmistus pealinnas, siis otseseid relvaüksusi ehk Eestis pole, aga on inimesed, kellest saab selle ruttu kokku panna.

Neid, kes Eesti riigist rääkides sihast värisevad ja Putinist rääkides vaimustuvad, on Eestis omajagu ja nende olemasolu mittetunnistamine on jaanalinnu kombel pea liiva sisse peitmine. Hääletas ju enamik siinsetest Vene kodanikest idanaabri presidendivalimistel KGB kasvandiku poolt.

Ohtude eitamine on Eestisse Läänest jõudnud nähtus – ka Lääne-Euroopas eitatakse täielikult moslemimigratsioonist tekkivaid ohtusid ja islamiterroriste peetakse üksiküritajateks, kellel ei olevat islamikogukondades mingit toetust.

UU