Vaimulik Veiko Vihuri Laura Vilbiksile: kiriku ülesanne on tegeleda hingede päästmise, mitte kliimavõitlusega

Arvamus,
©Uued Uudised
Kirikud on alati jutlustanud jumalariiki, kuid “progressiivsed kristlased” tahavad neid panna tegelema maiste küsimustega. Pilt on illustratiivne.

Vaimulik Veiko Vihuri kirjutab vastuseks Delfi poolt “tulevaseks peaministriks, presidendiks või tipp-politoloogiks” tituleeritud Laura Vilbiksile, kes tahab kirikust kliimavõitlejat teha, et tolle mõtted on Saatanat väärt.

“Jumal tänatud, et kirik ei tegele kliimaküsimustega. Kiriku ülesanne on tegeleda hingede päästmisega. Kuigi aeg-ajalt laekub ka minu postkasti kirikuvalitsusest saadetud veidraid üleskutseid teatud päeval tuled kustuda vms.

Aga juhin tähelepanu, et selles Delfi loos on viidatud Laura Vilbiksi artiklile Müürilehes (11.07.2022), kus ta ütleb:

“Nii on kirikul ka vastutus levitada keskkonnahoidlikku sõnumit. Selle tegemiseks saab siduda mingid kirikukalendri pühad keskkonnateemadega (näiteks on septembrikuu kuulutatud rahvusvaheliseks loodu(s)hoiukuuks), jutlustel tihedamini keskkonnast rääkida ja loodu eest palvetada, lasterühmades ja leeritundides loodu(s)hoidu õpetada, uudiskirjades ja artiklites annetama kutsuda, temaatilisi üritusi korraldada, kliimaprotestidega ühineda.”

Kristlik heategevusorganisatsioon Tearfund korraldas 2020. aastal küsitluse, millele vastas 630 noort Briti kristlast. Neilt küsiti arvamust kliimateemade, kiriku tegevuse ja nende usu kohta. Peamiste murekohtadena loetlesid noored diskrimineerimist, kliimamuutusi ja vaesust.

Nende oluliste teemade asemel kipub kirik figureerima Eesti avalikkuses hoopis sisetülidega, mis panevad isegi minusuguseid, end juba kristlaseks pidavaid noori oma liikmelisuses kahtlema. Kuidas peaksid siis veel ususkeptilised noored tahtma kiriku sõnumit kuulata?”

Ühesõnaga, kirik peaks selle “kirikunoore” ja tema mõttekaaslaste arvates kohe loobuma Jumala sõna ja Jeesuse õpetuse kuulutamisest, heaks kiitma kõik moodsa jumalatu ühiskonna dogmad (abort, homoabielu jms) ning pühenduma seejärel võitlusele diskrimineerimise ja kliimamuutusega. Mis saaks Saatanale rohkem meelepärane olla?”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused