Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valgevene hübriidsõja raames Leetu tungivad migrante tuleb kohelda vaenlaste ja sõjavangidena 

-
01.08.2021
Iraagis olid nad ilmselt sõdurid, peale poisikese.
© Scanpix

Eesti vasakliberaalsesse peavoolumeediasse imbub vaikselt leedukate süüdistamine (nagu oli Aktuaalses Kaameras), kui näidatakse sealse rahva proteste uute migrandilaagrite rajamise vastu – aga see ongi ainus tee, sest praeguse olukorra jätkudes on Leedu varsti teine Kreeka. Tulijad on tegelikult vaenumõtteis.

“Kui Lukašenko tegevus Leedu suhtes on hübriidrünnak, nagu äsja kinnitasid Balti kaitseministrid, siis need, kes üle piiri tulevad, pole lihtsalt piiririkkujad (ehkki seda on nad ka), vaid ründajad,” kirjutab poliitik Lauri Vahtre. “Mida tehakse riigi ründajaga? Riigi ründaja pihta avatakse tuli. Oo, ma tean, Lukašenko ainult seda ootabki. Kui saaks sellest loost kasvõi tilga verd välja pigistada ja Iraaki saata – küll siis saaks pulli! Ja Putinil ka hea meel. Seepärast ei maksa leedulastele pahaks panna, kui nad seda tilgakest iga hinna eest vältida püüavad, ehkki üsna ilmselt on Sass ja Volodja juba Leedu poolelegi oma mehi sokutanud, kes seal siis rusikat viibutavad ja resoluutselt seesinast veretilka nõuavad. Üheskoos nendega, kes on ausad Leedu patrioodid, aga lihtsalt lühikese süütenööriga.”

Lauri Vahtre sõnul saab ründajaga ka teisiti käituda. “Tegelikult tulebki käituda, kui ta läheneb hoopiski alistujana, käed üles tõstetud. Nii nagu nad praegu Leedu piiril teevad. Sellisel juhul võetakse ründaja vangi, liigitatakse sõjavangiks ja pannakse sõjavangilaagrisse. Tähtajatult. Kusjuures leedulased võiksid neile jätta õiguse igal ajal Valgevenesse tagasi põgeneda. Ainult et selle õiguse saab vangidele anda alles siis, kui piir on täies ulatuses korralikult suletud, muidu nad tulevad viis kilomeetrit eemal uuesti üle.
Niisiis, sõjavangid. Et see staatus üleüldist tunnustust leiaks, tuleks täpsustada pagulasseisundi konventsiooni, aga selles pole midagi ilmvõimatut. Kuna konventsioon on inimeste tehtud, siis võivad inimesed seda ka ümber teha. Nagu väga õigustatult märkis kindral Riho Terras. Konventsiooni tuleks lisada vaid üks klausel: juhul, kui migratsiooni kasutatakse relvana, on sihtriigil õigus kohelda vahistatud immigrante sõjavangidena. Pole väga keeruline.”

Vahtre nendib, et Euroopa Komisjonil pole aega võidelda mingite piiriületajatega, tema võitleb diiselmootoritega. Euroopa kaitsmise asemel on palju vahvam kaitsta maakera kaldenurka. Seda saab teha ülikonnas, mittes mudas okastraati vedades.

“Oleksin selle jutu äärepealt lõpetanud hõikega, et halloo-halloo, kallis Eesti valitsus, kas meie piiril käib juba palavikuline sebimine, kas masinad üürgavad, kas tuhat meest rassib 12 tundi päevas, kas varutakse kummikuule, veekahureid ja pipragaasi (või mida iganes)… aga siis meenus, meil ju polegi Eesti valitsust. Meil on päikesetõusuvalitsus. Kes saab igahommikuse päikesetõusuga, ma ei salga, tõepoolest hakkama. Päike tõuseb nagu kellavärk. Pühin silmanurgast tänupisara,” lõpetab Vahtre.

Kommentaator Taivo Sepp lisab: “Hea, et lugu lõppeb tõdemusega – kala mädaneb peast. Üldiselt meil loetakse raha. Piiriehitus on kallis ja maksab palju. Aga küsige leedukate käest, mis see kriis neile maksma läks? Küsige siis kui nad on selle kriisi läbinud. See alles algas ju. Edasi läheb veel kallimaks. Tegelikult ongi nii, et kõige odavam on ründajad piiri taga hoida. Isegi kui selle jaoks kulub palju raha, siis nende siin hoidmine maksab kindlasti rohkem, palju rohkem. Rääkimata turvalisuse kaost rahva hulgas, mis võib olla majandusele hävitav, sama hävitav kui käimas olev nn. koroonakriis.”