Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisminister Margus Tsahkna tahab Venemaa agressiivseid ambitsioone “analüüsida”

-
22.05.2024
Valitsusvastaste radikaalide miitingul viibinud minister Margus Tsahkna tahab ka grusiinid omasooiharateks teha.
© UU

Praegune võimuliit on kummaline: peaminister Kaja Kallas läheb oma avaldustega nii kaugele, et on valmis Venemaaga kasvõi kohe tuumasõda pidama, välisminister Margus Tsahkna aga soovib Venemaa sigadusi enne seisukoha võtmist “analüüsida”.

BNS vahendab: “Välisminister Margus Tsahkna märkis, et uudis Venemaa plaanist nihutada oma merepiire vajab analüüsimist. “Meie ennast segadusse ajada ei lase; analüüsime kõiki võimalikke ja tegelikke samme ning seda valdkonda reguleerivat rahvusvahelist õigust põhjalikult ja koordineerime oma tegevusi liitlaste ja partneritega,” selgitas Tsahkna.”

Mis analüüsi on Tsahknale vaja? Venemaa eellane Nõukogude Liit võttis nagunii Soomelt, Eestilt ja Lätilt suured idapoolsed alad ära, nihutas merepiire läände ja kui ta nüüd soovib veel “nihutada”, siis on ka ilma analüüsita selge, et tegu on Kremli järjekordse imperialistliku ambitsiooniga, piiri mõistuspärast korrigeerimist ei saa seal lihtsalt olla. Venemaa sigatseb taas, teatades sellisest plaanist ühepoolselt.

Eesti võimupoliitikud on nagunii Venemaa suhtes lömitavalt käitunud, nagu Marko Mihkelson ja Urmas Paet piirileppe puhul, president Kersti Kaljulaid Putinit külastades ja Kaja Kallase pere Ukraina sõja ajal Vene-äri ajades – nüüdki ei suudeta Venemaa ambitsioone kindlasõnaliselt tõrjuda, vaid olukorda “analüüsitakse”.

Kui analüüsida Kaja Kallase valitsuse väidetavaid Vene-vastaseid ettevõtmisi, siis näeb, et need on alati deklaratiivsed ja reaalsete tegudeni ei jõuta, ei Ukrainale mürske hankimisel ega Vene varade Ukraina heaks eraldamisel.

Uued Uudised