Välisminister Sven Mikser: kas Euroopa suurriikide “kasulik idioot” või lihtsalt valetaja?

Arvamus,
- Updated
Sven Mikser
©Tairo Lutter/Eesti Meedia
Sven Mikser

Eesti rahvusmeelsed poliitilised jõud peaks tõsiselt kaaluma välisminister Sven Mikseri umbusaldamist, sest selle selgrootu poliitiku avaldused muutuvad üha enam mõistetamatuteks ja ebaadekvaatseteks, sageli aga otsesteks valedeks.

Nimelt teatas välisminister Marrakeshis Rabati protsessi V ministrite kohtumisel, et tema hinnangul on Euroopa rändekriisi ületanud, vahendab BNS. Selline rumalus tuli sotsist välisministri suust vaid loetud päevad pärast Euroopa Piirivalveameti Frontex teadet, et viimase viie nädala jooksul on Türgi kaudu Kreeka saartele saabunud 17% rohkem iraanlasi, iraaklasi ja süürlasi kui varasema kuu jooksul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veel varem hoiatas ÜRO Maailma Toiduprogrammi ametnik  David Beasley ohust, mida kätkeb islamiäärmuslaste tegevus Sahelis, kust nad plaanivad vallandada tohutu põgenikevoolu Euroopasse. Ja nüüd ütleb reaalsustaju kaotanud Mikser: “Tänu ühistele pingutustele on Euroopa rändeküsimuses kriisiseisundi ületanud ning Aafrika on võimeline migratsiooni ohjeldama.” Kas minister on süüdimatu loll, teadlik valetaja või kriitilise meele kaotanud eneseupitaja?

Mikser rääkis, et rändeküsimuse lahendamine oli päevakorras kõrgel kohal ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal. “Eesistujana panime Euroopa Liidus rõhku rände algpõhjustega tegelemisele, ebaseadusliku rände ennetamisele, põgenike smugeldamise ja inimkaubanduse vastasele võitlusele ning nende valdkondadega tegelemiseks vajalike rahaliste vahendite tagamisele,” rõhutas Mikser. “2017. aasta lõpuks oli migratsioonivoog Euroopasse võrreldes 2015. aastaga vähenenud kuus korda,” sõnas ta.

Kogu Eesti eesistumise ajal polnud suurt midagi kuulda immigratsiooniprobleemide arutamisest ja nüüd võtab globalistide lõa otsas tatsav välisminister Mikser enda peale mingid väidetavad edusammud! Kuue eesistumise kuu jooksul pole keegi varasematest eesistujatest teinud midagi erilist peale korraldusliku poole, mistahes rändekriisi leevendavad meetmed sünnivad üldjuhul kõigi riikide tihedas koostöös ja tegelikult neid edusamme polegi, sest ränne jätkub lainetena, kord suurenedes, kord vähenedes. Oht aga püsib, sest ka immigrante lömitavalt  tervitav Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ennustab miljoni võõra Eestisse saabumist. Kas Mikser üritab probleemi pisendades Euroopat uinutada?

“Ränne on tänapäeva maailma globaalseks fenomeniks ja sõltumata geograafilisest asukohast on see ühel või teisel määral mõjutanud meid kõiki. Eesti tajub Euroopa põhjapoolses nurgas asudes selgelt migratsioonist tulenevaid riske ja ühtlasi ka võimalusi,” ütles välisminister Mikser oma sõnavõtus. “Peame püüdlema rändeküsimustes ühiste lahenduste poole ning jagama selles küsimuses ka vastutust,” lisas ta. Jällegi annab Mikser lubadusi, mille jagamiseks pole tal volitusi. Ja millised on need võimalused? Eesti üleujutamine neegrite ja moslemitega?

Sven Mikseri välisministriks olles on Eesti kaotanud iseseisva välispoliitika ning muutunud Euroopa suurriikide ripatsiks. Mikseri tegevus on halvendanud Eesti suhteid USA-ga (põhjendamatu ÜRO Jeruusalemmat puudutava resolutsiooni toetamine), ta on pannud välisministeeriumi geiagenda järgi tantsima (toetusavaldus geiparaadile) ja teinud mitmeid teisigi Eestile kahjulikke otsuseid. Sellise mehe koht pole suveräänse riigi välispoliitikas!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused