Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsuse käsul peatatakse aastavahetuseks koroonasse nakatumine, viirusel on levimine rangelt keelatud

-
16.12.2021
Kunagine “kuum paar” asendus nüüd uue paariga Ratas-Reinsalu.
© Uued Uudised

Kaja Kallase juhitava PortoRollo valitsuse mõistuspärasus kipub üha enam kahtluse alla sattuma, sest selle otsused on lihtsalt jaburad.

Valitsus otsustas 31. detsembrist kuni 2. jaanuari hommikuni peatada meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu. 2. jaanuari õhtust tuleb avalikes siseruumides taas öisest liikumispiirangust kinni pidada. Leevendus kehtestatakse aastavahetuse tähistamiseks, kirjutab Postimees.

Enamik inimesi on piirangute ajutise mahavõtmisega kahtlemata nõus, sest nii saab segamatult pidutseda, kuid samas ollakse sotsiaalmeedias jahmunud selle otsuse jaburusest.

“Ohutase on 31. detsembrini kõrge, inimesi ähvardab nakatumine, aga siis annab Kaja-Kim Jung-Kallase valitsus käsu, et koroona peab ennast tagasi hoidma, et rahvas saaks pidutseda, ohutase langeb 2. jaanuarini, siis on inimesed ennast välja pidutsenud ja Kaja Kallas lubab ohul jälle tagasi kõrgeks minna. Kas nii?” küsib üks inimene.

Just nii see välja näebki – valitsus kaotab aastavahetuseks surmahaiguse ohu, mis oleks usutav Harry Potteri saaga võlukunstiministeeriumi, kuid kindlasti mitte inimvalitsuse puhul.

Kas Kaja Kallase valitsus on lamemaalasteks hakanud? Tähenduslik on ka see, et teadusnõukoda ei näe sellises ebateaduslikus lähenemises mingit vastuolu.

Aga see polegi ju esimene kord. Ka PÖFF-il ja superstaarisaate suurüritusel tühistas Kaja Kallase valitsus nakkusohu, et need üritused toimuda saaks – MEM Cafet sealsed võlurid siiski aidata ei tahtnud.

Peaministri sõnul ei tähendavat erand seda, et viirus nendel kahel õhtul jätkuvalt ei leviks – seda enam on kahekeelne see, kuidas vaktsineerimishüsteeriast minnakse lausa järgmisel hetkel üle kõikelubatavusele ning ohutaseme üles-alla kõigutamine oleneb valitsuse suvast. Kui üks kohvik vaktsiinipasse ei kontrolli, saadetakse politsei laia haardega peale, valitsusele meelepärased üritused saavad alati “rohelise tule”.

Veel üks absurdne moment on see, et nädala eest tõhustusdoosi saanud Riigikogu esimees Jüri Ratas andis nüüd positiivse koroonaproovi ja läks eneseisolatsiooni – see on Kaja Kallase sundvaktsineerimisele ja sellest tulema pidavale ühiskonna avatusele väga halb reklaam. Seesama avatus aga ei näigi enam sõltuvat epideemilisest olukorrast, vaid valitsuse suvast.

Eestis on olnud ebakompetentseid ja rumalaid valitsusi, Kaja Kallase oma on esmakordselt riigi ajaloos lausa jabur.