Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsuse otsused Maarjamäe kompleksi ja Vene kodanike osas ei ole iseseisva riigi võimule kohased

-
23.08.2022
Hädatapuvalitsus
© Uued Uudised

Reformerakonda on alatasa süüdistatud varjatud Vene-meelsuses ning kõik nende sammud kinnitavad seda – Kaja Kallase valitsus tegutseb igas Venemaa ja nõukogude ajaga seotud küsimuses kõhklevalt, mis ei lähe kokku temale Läänes omistatud kindlameelse venevastasusega.

Peaminister Kaja Kallas kinnitas usutluses Postimehele, et praegune valitsus ei plaani seadusemuudatust, mis jätaks valimisõiguse kohalikel valimistel ainult Eesti kodanikele, kirjutab ERR.

“Meil oli koalitsiooniläbirääkimistel sellest pikalt juttu, aga selles me kokkuleppele ei saanud, seega praeguses koalitsioonis seda ei tule,” ütles Reformierakonna esimees vastuseks Postimehe küsimusele.

Ka välisminister ja Isamaa erakonna liige Urmas Reinsalu ütles esmaspäeval Vikerraadio hommikusaates, et koalitsioon ei jõudnud valimisseaduse muutmises kokkuleppele ning seetõttu ei muudeta kohalikel valimistel osaleda võivate inimeste ringi.

Praeguse koalitsiooni moodustamise eel teatasid Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), et pooldavad Vene kodanikelt kohalikel valimistel hääleõiguse äravõtmist. EKRE on seega jäänud ainsaks Vene mõju vähendamise soovijaks.

ERR teatab ka, et Eesti valitsus ei kavatse Maarjamäe memoriaali maha lammutada. Kultuuriminister Piret Hartman (SDE) ei välistanud Maarjamäe memoriaali kujundamisel koostööd nii Tallinna linnaga kui ka veel teiste partneritega.

“Meie jaoks Maarjamäe memoriaal ei ole okupatsiooni sümbol vaid Eesti maastikuarhitektuuri üks silmapaistvamaid teoseid. Kindlasti me tahaks seda sellisel kujul säilitada ja vältida monumentaalset konflikti selle ümber,” sõnas Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Kunstiajaloolane Aleksandra Murre ütleb, et Maarjamäe memoriaal võiks säilida sest memoriaalil on kunstiline väärtus.

“See moodustab ühe osa Pirita tee kujundusest modernistikus 70-ndatel aastatel projekteeritud visioonist linnaelule. Ning sellisena kui arhitektuuri ja skulptuurimälestisena, monumentaalkunsti mälestisena peaks minu meelest säilima,” rääkis Murre.

Kas eelnimetatud isikud ikka teavad, et rahvasuu nimetab seda nende “kunstiväärtust” “Maarjamäe falloseks”?

Valitsuse otsustes peitub hüsteeriline soov hoiduda mistahes põhjapanevatest otsustest Nõukogude mineviku likvideerimisel, samas kui Venemaa esindaja Margarita Simonjan lubab siia terroristid saata. Aga mida oodatagi VEB Fondi ja Vene rahapesu erakonnalt?

Uued Uudised