Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vandeadvokaat ütleb välja paljude mõtte: sellise riigi pärast on häbi

27.08.2021
Sellise valitsusega nagu praegu, kaugeneb riik kodanikest pikkade sammudega, ning võimutseb bürokraat. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

ERR-is arvamust avaldanud vandeadvokaat Paul Keres kirjutab sellest, kuidas praeguses Eestis on poliitikud kaotanud autoriteedi ja väärikuse ning ametkondlik nomenklatuur naudib ülbelt oma segamatust.

“Praktika näitab, et Eestis kas tõesti ongi eksimatud ametnikud või õnnestub igasuguste komisjonide ja “kommunikatsiooni” kaudu iga kahju olematuks teeselda. Paraku käib see muude kõrgametnike kõrval ka Eesti kõrgeima riigiametniku, riigisekretäri Taimar Peterkopi ning prokuratuuri kohta,” kirjutab Keres, lisades, et  “Peterkopi komisjon jõudiski mõned päevad tagasi sisuliselt järeldusele, et keegi ei vastuta tekkinud kahju eest.”

Paul Keres kritiseerib ka terviseameti peadirektorit Üllar Lannot, kellel oli keset pandeemiat aega võidelda endise töötaja Simmo Saarega vana arvuti tagastamise ja töötaja ebaseadusliku vallandamise üle, ning prokuratuuri, kes tõttas Lannot külmlao osas kaitsma. Kui see pole ringkaitses süvariik, siis mis see on?

Kogu selles loos on kindlalt barrikaadil nii peaminister Kaja Kallas, terviseminister Tanel Kiik kui ka kogu ametnikkond eesotsas nüüdseks juba väga skandaalse Marika Priskega, kes ei ole justkui midagi kuulnud ega näinud, ja keelduvad nüüd vastutust võtmast.

Siinkohal on paslik tuletada meelde aegu, mil EKRE oli valitsuses ning üksteise järel toimusid skandaalid rahvuskonservatiivsete ministrite ja erinevate ametnike, sealhulgas kantslerite (Lemetti, Sikkut, Vaher jne) vahel – EKRE üritas piirata kõrgema ametkonna kõikelubatavust ja süvariik lõi maopesana kihisema. Tollal juhtis Priske isiklikult kantslerite kogunemisi, kus vaeti EKRE-le vastuhakkamise strateegiat ja taktikat.

Opositsioon eesotsas Reformierakonnaga tormas tollal ametnikke kaitsma, väites, nagu oleksid nood “maa sool” ehk riigi alustala. Neid toetas ka Jüri Ratas. Nüüd on see seltskond ka PortoRollo valitsuse ilusasti lõa otsa võtnud ja elab korrumpeerunud riigis õndsalt oma elu. Või kas ongi korruptsioonikoalitsioon “lõa otsas”? Nad on pigem üks kamp, omad puha.

“Millal on lootust, et lõpeb ametnike ringkäendus ja lihtkodanike ebavõrdne kohtlemine? Kui tavainimene eksib kui tahes pisikese reegli vastu, siis lajatab riik talle sellise rangusega, et silmanägemise võtab ära. Millal saame näha väärikat, ausat riigivalitsemist ja lõpeb häbi oma riigi pärast?” lõpetab vandeadvokaat Paul Keres.