Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varro Vooglaid: Lauri Hussar ei räägi õigust, ta ei oodanudki opositsiooni lauluväljaku üritusele

06.10.2023
Varro Vooglaid.
© UU

EKRE Riigikogu fraktsiooni saadik Varro Vooglaid märgib oma sotsiaalmeediakommentaaris, et Riigikogu esimehe Lauri Hussari väide “kahetsusväärne, et opositsiooni rohkem kohal polnud”, on ülbelt demagoogiline.

“Naljakas on meediast lugeda kurtmist selle üle, et Lauri Hussari poolt lauluväljakul korraldatud suhtekorralduslikul üritusel, kus väidetavalt otsiti Nestori, Kaljulaiu, Maruste, Raski ja teiste teenekate koalitsiooni nö oma poiste abil parlamenditülile lahendust, ei osalenud pea ükski opositsioonierakondade saadik.

Esiteks, mina ei tea, et mulle riigikogu liikmena oleks üldse laekunud kutse sel üritusel osaleda. Igal juhul ei ole ma sellist kutset märganud – oli vaid üks teade, et selline asi toimub, aga selles ei sisaldunud vähimatki osutust, nagu oleks opositsioonisaadikud sinna oodatud (rääkimata osutusest võimalusele, kuidas opositsioonisaadikud saaksid oma vaatepunkti esitada, selgitada ja kaitsta, mitte lihtsalt olla passiivsed noomimise-hurjutamise objektid).

Teiseks, kogu üritus oli ju ilmselgelt korraldatud viisil, et opositsioon ei olegi sinna oodatud, sest eesmärgiks on näidata üksnes seda, kuidas kuri opositsioon ründab obstruktsiooni tehes põhiseaduslikku korda ning hea koalitsioon püüab seda kaitsta ja päästa. Kuni Hussar ja kompanii ei hakka tunnistama, et obstruktsioon pole probleemi põhjus, vaid sümptom, ei olegi nendega midagi arutada.”