Varro Vooglaid: Vilja Kiisleril on rassismile sarnased vaenu õhutavad hoiakud

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Uued Uudised
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Varro Vooglaid ütleb oma sotsiaalmeediakommentaaris, et inimesi lahterdav Vilja Kiisler on üks neist, kes on inimestes tekitanud põlguse massimeedia vastu.

“Vilja Kiisler kinnistab oma vastulausega Mart Raudsaarele juba ammu paljudes kujunenud muljet, et konservatiivid on tema jaoks nagu mingid ahvipärdikud või pärismaalased, keda võib küll tuua ülekuulatavana stuudiosse valgetele inimestele vaatamiseks-uurimiseks – nagu loomaaias –, aga keda ei või mingil juhul käsitleda valge inimesega (vasakpoolse liberaaliga) võrdse arutelupartnerina.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täpselt sellist hoiakut peegeldab Kiisleri varjamatult ülbe seisukoht, et mind ei tohiks ajakirjanduses käsitleda avaldamiskõlbuliku isikuna. Ja sama hoiak vaatab vastu tõsiasjast, et ta ise on korduvalt keeldunud tulema Objektiivi viisakale, ent sisulisele arutelule, nagu võrdne võrdsega, mitte ülekuulajana turvaliselt jõupositsioonilt opereerides.

Sisuliselt on tegu rassismile väga sarnase hoiakuga – must mees ei ole valgete seltskonda oodatud ja kes iganes musti valgete seltskonda laseb, seda tuleb tervalt noomida, justkui oleks eksitud tsiviliseerituse aluste vastu või koguni rünnatud neid. Lihtsalt nahavärvi asemel on eristavaks tunnuseks moraalsed ja poliitilised veendumused.

Ütlen ausalt, et Kiisleri niisugune hoiak on sõna kõige otsesemas mõttes tülgastav ja reaalselt vaenu õhutav. Ühtlasi on just see pikka aega liberaalsetes meediaringkondades domineerinud hoiak tinginud paljude inimeste viha ja põlguse nende meediaringkondade vastu ning andnud tõuke alternatiivsete, sellisest ideoloogilisest krambist ja reaalsest sallimatusest vabade väljaannete loomisele.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused